اخبار

۵ خرداد روز نسیم مهر روز حمایت از خانواده زندانیان

مهندس آرش راشدی رییس اتاق اصناف لرستان و عضو هیئت مدیره ستاد دیه شعبه لرستان ضمن گرامیداشت ۵ خرداد روز نسیم مهر روز حمایت از خانواده زندانیان آنهارا در زمره اولین قربانیان جرم و جنایت در جامعه عنوان کرد که نیازمند حمایت مبرم هستند،به نحوی که در غالب موارد برای تامین حداقل نیازهای خود دچار بحران های جدی می شوند.
آقای راشدی گفت:
در حال حاضر متاسفانه ۳۶۸ نفر زندانی جرائم غیر عمد در زندانهای استان لرستان وجود دارد که از این تعداد ۲۳نفر بدهکار دیه تصادف و حوادث کارگاهی، ۵۰ نفر بدهکار مهریه و نفقه و ۲۵۹ نفر بدهکار مالی در جرائم غیر کلاهبرداری هستند.
کل بدهی این افراد چیزی نزدیک به ۳۰ میلیارد تومان است که پیش بینی میشود با توجه به اقدامات مددکاری ستاد دیه مبلغی نزدیک به ۱۵ میلیارد تومان جهت آزادی همه آنها مورد نیاز است.
در طی سال گذشته ستاد دیه استان لرستان با همت خیرین و نیکوکاران عزیز موفق به آزادی ۲۲۷ نفر زندانی جرائم غیر عمد شده است که از این تعداد ۷ نفر خانم و ۲۲۰نفر مرد بودند.
از این تعداد۲۲۴ نفر به جرم دیه ۱۷۲نفر به جرم بدهکاری مالی غیر کلاهبرداری و۲۱ نفر هم به جرم مهریه و نفقه از زندان ازاد شدند .
کل بدهی این ۲۲۷ نفر بیش از۱۵ میلیارد تومان بود که با رایزنی انجام شده مبلغ ۶ میلیارد تومان گذشت رضایتمندانه از شکات اخذ شده است.
آقای راشدی از تمام اصناف و بازاریان دعوت کرد تا همچون دیگر فعالیت هایه خیره در امر کمک به خانواده های زندانیان نیازمند نیز پیشگام شده و کمک های نقدی و غیر نقدی خود را از طریق مراجعه به ستاد دیه استان ویا اتاق اصناف لرستان به آدرس:خرم آباد _ خیابان مطهری _ نبش کوچه ارکید به دست خانواده های نیازمند زندانیان برسانند.
همچنین در صورت تمایل میتوانند جهت شرکت در مراسم گلریزان که اواسط ماه مبارک رمضان برگزار خواهد شد با روابط عمومی اتاق اصناف لرستان به شمار تلفن ۳۳۲۴۲۵۲۶ تماس حاصل فرمایند.