گزارش

یادواره شهدا اصناف وبازاریان شهرستان خرم آباد برگزار شد

دومین یادواره شهدا اصناف و بازاریان شهرستان خرم آباد با هماهنگی اتاق اصناف مرکز استان لرستان، انجمن اسلامی اصناف و بازار لرستان، بسیج اصناف شهرستان خرم آباد و اداره کل صنعت، معدن و تجارت لرستان در سینما استقلال این شهر برگزار شد.
رییس اتاق اصناف مرکز استان لرستان در گفت و گو با چرتکه با اشاره به اهمیت زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا گفت: زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا می تواند در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و بزرگداشت یاد و خاطره این ایثارگران بسیار تاثیر گذار است.
آرش راشدی افزود: در این یادواره، یاد و خاطره ۲۰۰ شهید اصناف و بازار استان گرامی داشته شده و از خانواده ۵ شهید اصناف خرم آباد تجلیل شد.
رئیس سازمان صنعت،معدن وتجارت لرستان نیز در این یادواره گفت: فرهنگ ایثار وشهادت برگرفته از فرهنگ عاشورا است.
رضا صفی خانی با اشاره به زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا افزود:وظیفه ما آگاه سازی فرزندان خود نسبت به فرهنگ ایثارو شهادت است.
وی تصریح کرد: برگزاری این یادواره ها وهمایش ها می تواند در زنده نگه داشتن یاد ونام شهدا و اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه کمک کند.
صفی خانی گفت: اصناف وبازاریان شهرستان خرم آباد در هشت سال دفاع مقدس با پشتیبانی از رزمندگان نقش خود را به خوبی ایفا کردند.
فرمانده سپاه خرم آباد نیز در این همایش گفت: شهدای جنگ تحمیلی از جنس عاشورا و سند وفاداری ملت ایران هستند.
سرهنگ ماشالله بازگیر با اشاره به نقش اصناف وبازاریان در عرصه های مختلف جنگ تحمیلی اظهار داشت: این اشخاص در وارد و توزیع کردن رساله ها و اعلامیه های حضرت امام خمینی(ره) در زمان انقلاب و همچنین در زمان جنگ با پیشتبانی جانی ومالی خود از رزمندگان کمک زیادی به این انقلاب ونظام کردند.
وی با اشاره به جنگ نرم تصریح کرد: امروز سنگر وخاکریز های جنگ در خیابان های شهر واقع شده ومجموعه اصناف وبازاریان با انجام کارهای فرهنگی باز هم این عرصه را خالی نگذاشته اند.
مدیرکل تبلیغات استان لرستان در این یادواره شهدا گفت: اصناف وبازاریان وظیفه خود را در زنده نگه داشتن یاد ونام شهدا به خوبی انجام داده اند.
حجت الاسلام سعید مهدوی امین با اشاره به نقش شهدا در پیروزی انقلاب بیان کرد: انقلاب ما برگرفته از انقلاب عاشورا و یکی از رمزهای پیروزی انقلاب و هشت سال جنگ تحمیلی در کشور همین روحیه ایثار وشهادت واز جان گذشتگی مردم کشوربود که بعد از آن زمان نیز به عنوان الگوی موفق برای انقلاب های جهان ماندگار شد.