اخبار

گشت مشترک اتاق اصناف مرکز لرستان با مسئولین ارشد استانی در روزهای اخیر

در روزهای اخیر استاندار لرستان و معاونانش خود مستقیماً به سرکشی و بازرسی از بازار روی آورده تا در میدان و نه بر اساس گزارش‌های کاغذی مسئولان مربوطه، وضعیت بازار را مشاهده کنند.
سید موسی خادمی استاندار لرستان در بازدید از فروشگاه‌های زنجیره‌ای استان لرستان ضمن رد شایعات موجود در فضای مجازی اظهار داشت: بدون شک طی ماه‌ها و روزهای اخیر شاهد افزایش قیمت برخی کالاها در سطح کشور و استان بوده‌ایم که این افزایش قیمت در بسیاری از موارد هیچ ربطی به افزایش قیمت ارزندارند.
وی بابیان اینکه توجه به برخی شایعات از یک‌سو و متأسفانه احتکار برخی کالاها از سوی دیگر سبب افزایش قیمت‌ها شده است، گفت: مردم و مسئولان باید با وحدت و همدلی در کنار هم در مقابل هرگونه نا عدالتی و در مقابل کسانی که به دنبال اخلال در بازار هستند ایستادگی کنند.
استاندار لرستان عنوان کرد: مردم توجه داشته باشند در بحث تأمین کالاهای اساسی در سطح کشور و استان هیچ‌گونه مشکلی وجود ندارد و همه کالاهای موردنیاز مردم فراهم است
وی بیان کرد: با تمام توان در راستای مبارزه با گران‌فروشی و هرگونه اخلال در فضای اقتصادی بازار اقدام و ایستاده و برخورد قاطعی در انتظار اخلالگران در نظم اقتصادی خواهد بود.
خادمی بابیان اینکه اگر مردم در کنار کسبه و مسئولان باشند هچگونه مشکلی در بازار رخ نخواهد داد، اظهار داشت: دولت به‌تنهایی نمی‌تواند در این زمینه موفق باشد، بلکه همه باید با اتحاد همدلی در کنار هم به این شایعات پایان دهیم، زیرا ما در بحث کالا هیچ‌گونه مشکلی نخواهیم داشت.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان : سخنانی مبنی بر کمبود برخی اقلام ازجمله برنج، روغن، دستمال‌کاغذی و پوشک بچه در بازار مطرح است اما این اقلام و سایر کالاهای اساسی به‌اندازه کافی در انبار فروشگاه‌های زنجیره‌ای وجود دارد.
گودرز امیری عنوان کرد: چنانچه تأمین برخی اقلام توسط خرده‌فروشی‌ها وجود ندارد مردم می‌توانند با مراجعه به فروشگاه‌های زنجیره‌ای کالاهای موردنیاز خود را باقیمت مناسب خریداری کنند.
وی بابیان اینکه از ابتدای تیرماه تاکنون سه هزار و ۸۲۹ بازرسی از بازار استان انجام‌شده است تصریح کرد: در این راستا سه هزار پرونده به ارزش تخلفاتی ۲۹۰ میلیارد ریال تشکیل‌شده است. سه انبار احتکار کالا ازجمله رب گوجه‌فرنگی در استان کشف‌شده است که کالاهای شناسایی‌شده با دستور مراجع ذی‌ربط در سطح بازار توزیع می‌شوند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان عنوان کرد: با بررسی‌های انجام‌شده در حوزه‌های مختلف تقاضای برخی از کالاها بالا رفته است و مردم بیش از نیاز کالا خریداری کردند که بحث موضوع تأمین کالا اندکی تشدید شده بود.
وی بیان کرد: ۲۵ میلیارد تومان انبار احتکار در لرستان کشف‌شده و درزمینهٔ گشت‌های کنترلی که با حضور قضات برگزار می‌شودیکی از استان‌هایی هستیم که ظرف مدت ۱۰ روز احکام را صادر می‌کنیم.