گفتگو

کولرهای غیر استاندارد باعث نوسانات برقی می شوند

رییس اتحادیه صنف فروش لوازم خانگی خرم آباد گفت: کولرهای غیراستاندارد و قاچاق موجب بروز نوسانات برقی و بالا رفتن مصرف برق می شوند.
به گزارش رروابط عمومی اتاق اصناف مرکز استان لرستان منوچهر اسبکوه افزود: با توجه به افزایش دمای هوا و فرا رسیدن فصل گرما، برخی از شهروندان اقدام به تهیه کولر های گازی غیر استاندارد و قاچاق نموده که این کولر ها به دلیل قاچاق و تقلبی بودن فاقد گارانتی و ضمانت نامه معتبر بوده و علاوه بر افزایش مصرف برق، موجب بروز مشکلاتی برای خریداران نیز می شود.
وی تصریح کرد: شهروندان می توانند برای تهیه لوازم خانگی معتبر و دارای گارانتی، با مراجعه به فروشگاههای معتبر و دارای پروانه کسب، نسبت به تهیه لوازم خانگی با کیفیت اقدام کنند.
وی در ادامه با اشاره به بروز مشکلات کالاهای قاچاق در بازار اظهار داشت: ورود کالاهای قاچاق علاوه بر ایجاد مشکلات برای شهروندان، به اقتصاد کشور نیز لطمه وارد می کند.
وی اجناس و تولیدات داخلی را از جمله معتبرترین برندهای موجود در بازار کالای خانگی دانست و افزود: با خرید لوازم خانگی ایرانی می توان علاوه بر اطمینان از ضمانت نامه و خدمات پس از فروش، به اقتصاد تولید کنندگان داخلی نیز کمک کرد. DSCN3877