اخبار

کالاهای غیر استاندارد از بازار جمع آوری می شوند

مدیر کل استاندارد لرستان گفت: کالاهای غیر استاندارد و فاقد پروانه ساخت از بازار جمع آوری می شوند.
به گزارش روابط عمومی اتاق اصناف لرستان، مرضیه قنبریان در جریان دیدار با رییس اتاق اصناف مرکز استان لرستان در خرم آباد افزود: برخی کالاهای غیر استاندارد در بازار استان شناسایی شده که با بررسی های انجام شده این کالاها در دیگر استانها تولید و در بازار استان توزیع می شود.
وی تصریح کرد: بازرسان اداره استاندارد استان با همکاری ادارات مرتبط با این امر به شناسایی و جمع آوری این اقلام پرداخته و انتظار می رود اتاق اصناف استان نیز در این راستا با این مهم مقابله کند.
وی اضافه کرد: برخی برندهای تولید شده پس از شناسایی و جمع آوری از بازار، با نام و برند جدیدی وارد بازار می شوند که با توجه به اهمیت موضوع، کار جمع آوری و مقابله با این کالاها ادامه دارد.
رییس اتاق اصناف مرکز استان لرستان نیز گفت: اتاق اصناف استان آمادگی همکاری لازم را در این خصوص داشته و برای جمع آوری و برخورد با واحدهای متخلف آمادگی دارد.
آرش راشدی افزود: کالاهای غیر استاندارد علاوه بر ایجاد بی نظمی در بازار داخلی موجب ضرر و زیان برای واحدهای تابع قانون نیز می شود.
وی تصریح کرد: بازرسان و همکاران اتاق اصناف مرکز استان لرستان در صورت مشاهده این کالاها به شدت با متخلفان برخورد کرده و آمادگی انجام بازرسی های مشترک با اداره استاندارد را نیز دارند.
وی اظهار امیدواری کرد تا با شناسایی واحدهای متخلف و کالاهای غیر استاندارد، زمینه برخورد قانونی با تولید کنندگان این کالاها در کشور فراهم شود.DSCN4995