گزارش

نماینده ولی فقیه در لرستان:بازار و روحانیت از هم جدا نیستند

jggfjq1  q4 q3نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد گفت: روحانیت و اصناف به عنوان دو بخش جدایی ناپذیر از یکدیگر هستند.

به گزارش روابط عمومی اتاق اصناف مرکز استان لرستان، حجت الاسلام سید احمد میرعمادی عصر سه شنبه و همزمان با نیمه شعبان در دیدار با برخی از روسای اتحادیه های صنوف شهرستان خرم آباد افزود: روحانیت و بازاریان در همه دوران در کنار یکدیگر بوده و هیچ جدایی میان این دو قشر نبوده و نخواهد بود.

وی تصریح کرد: بازار و اصناف در همه حال در مسیر ولایت و روحانیت قدم برداشته و روحانیت و حوزه های علمیه نیز در همه حال با بازاریان و معتمدین بازار ارتباط تنگاتنگ داشته اند.

وی اضافه کرد: حضور بسیاری از بازاریان در کلاس های درس حوزه و همچنین همراهی آنان با روحانیت در دوران قبل و بعد از انقلاب اسلامی نشان دهنده اسلامی بودن بازار در همه دوران بوده است و روحانیت و علمای دینی نیز با توصیه های خود در جهت کمک به جامعه اسلامی بازاریان را رهنمود کرده اند.

وی بازار و روحانیت را در یک مسیر مشخص و همراه یکدیگر دانست و اظهار داشت: بازار و اصناف و معتمدین بازار در همه حال همراه و یاور روحانیت و انقلاب بوده اند و در بسیاری از امور بازاریان با کمک به حوزه های علمیه و روحانیت برای رفع مشکلات جامعه اسلامی پیش قدم بوده اند.

وی جدایی روحانیت و بازار از یکدیگر را بسیار خطرناک دانست و افزود: بازار و اصناف به همراه روحانیت باییستی در همه حال پشتیبان یکدیگر باشند تا بتوان جامعه اسلامی را از خطر، تهدید و انحراف دور نگهداشت.

حجت الاسلام میرعمادی در ادامه با اشاره به مشکلات بازاریان در سالهای گذشته گفت: مشکلات اقتصادی جامعه گریبانگیر بازار و اصناف نیز بوده است و رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب در خصوص اقتصاد مقاومتی می بایست از بازار و میان اصناف مختلف در جامعه گسترش یابد.

وی افزود: شهرداری و دستگاههای نظارتی و خدماتی نیز بایستی با همکاری اتاق اصناف لرستان برای رفع مشکلات بازاریان و همراهی با آنان تلاش کرده تا در این میان مردم برای خرید و یا تامین مایحتاج با مشکلات کمتری روبرو باشند.

نماینده ولی فقیه در لرستان اضافه کرد: همراهی و پشتیبانی بازار و روحانیون می تواند به عنوان محلی مناسب برای کمک به جامعه اسلامی و همچنین رفع مشکلات اقتصادی و فرهنگی محسوب شود.

در ابتدای این دیدار رییس اتاق اصناف مرکز استان لرستان ضمن تبریک نیمه شعبان سالروز ولادت باسعادت منجی عالم بشریت؛ با اشاره به حمایت های همه جانبه بازاریان از انقلاب اسلامی در همه عرصه ها گفت: بازاریان و اصناف استان لرستان و بویژه شهرستان خرم آباد در همه زمینه ها در راستای توسعه و پیشرفت کشور و انقلاب پیشگام هستند.

آرش راشدی افزود: حرکت خودجوش بازاریان و اصناف در برگزاری جشن ها و مناسبت های مذهبی و فرهنگی نشان دهنده همراهی این قشر از جامعه با انقلاب اسلامی است.

وی تصریح کرد: بازار و اصناف در کنار روحانیت و انقلاب بوده و در پیروزی انقلاب و جنگ هشت ساله تحمیلی و فشارهای اقتصادی سالهای اخیر، همراهی خود را با نظام اسلامی نشان داده است.

وی در ادامه با اشاره به سالروز رحلت بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران اظهار داشت: بازاریان و اصناف در همه حال با آرمانهای نظام و انقلاب همگام بوده و پس از ارتحال رهبر کبیر انقلاب اسلامی، پشتیبان ولایت فقیه بوده است.

وی اضافه کرد: رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در خصوص اقتصاد مقاومتی و نامگذاری امسال به نام همدلی و همزبانی دولت و ملت می تواند راهگشای جامعه بوده و با اجرای فرامین ایشان می توان چراغ راه آینده را در دست داشت.

در جریان این دیدار برخی از روسای اتحادیه های شهرستان خرم آباد نیز ضمن تقدیر از رهنمودهای نماینده ولی فقیه در لرستان، به بیان مشکلات و مسائل بازار پرداختند.

در ابتدای این نشست، جمعی از روسای اتحادیه های صنوف مختلف شهرستان خرم آباد، ضمن تجدید بیعت با آرمانهای امام راحل و رهبر فرزانه انقلاب، نماز مغرب و اعشا را به امامت نماینده ولی فقیه در لرستان به جماعت برگزار کردند.