گزارش

نماینده هیات اجرایی انتخابات اتاق اصناف مرکز لرستان مشخص شد

با برگزاری انتخابات داخلی و بر اساس بند ج ماده ۴ آیین نامه اجرایی انتخابات هیات رییسه اتاق اصناف شهرستانها، ایرج طولابی به عنوان نماینده هیات اجرایی انتخابات اتاق اصناف مرکز استان لرستان انتخاب شد.
به گزارش روابط عمومی اتاق اصناف مرکز لرستان، در پانزدهمین اجلاس ماهیانه روسای اتحادیه های صنف خرم آباد و با برگزاری انتخابات داخلی، طولابی به عنوان نماینده هیات اجرایی این انتخابات مشخص شد.
در ادامه این اجلاس مشاور رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در بازار و اصناف نیز گفت: مدیریت استان بر حمایت از بازار و اصناف و همکاری بخش خصوصی و دولتی تاکید فراوان دارد.
ناصر موسیوند افزود: بازار و اصناف نقش مهم و تعیین کننده ای در اقتصاد استان دارند و مدیریت ارشد استان نیز بر همکاری متقابل و استفاده از ظرفیت بازاریان تاکید دارد.
وی تصریح کرد: بازار و اصناف استان می توانند در ایجاد اشتغال پایدار استان نقش مهمی را ایفا کنند که در این راستا نیز اشتغال پایدار توسط بازار در استان فراهم شده است و با برنامه ریزی مناسب می توان این زمینه را گسترش داد.
وی در ادامه با اشاره به برگزاری دومین یادواره شهدای اصناف استان در شهریور سال جاری افزود: همه اصناف و بازاریان و ادارات و دستگاههای دولتی بایستی در راستای بهتر برگزار شدن این یادواره همکاری لازم را داشته باشند.
وی اظهار داشت: شهدای بازار و اصناف نیز نقش مهمی را در پیروزی انقلاب داشته و ما به عنوان بازار و اصناف مدیون شهدا و رشادتهای ایثارگران هستیم.
رییس اداره نظارت بر اماکن عمومی فرماندهی انتظامی استان لرستان نیز گفت: اتحادیه ها و اتاق اصناف استان می بایست برای شناسایی و به روز کردن لیست فعالان عرصه بازار و اصناف تلاش کنند.
سرهنگ سعید گودرز نژاد افزود: واحدهای فاقد پروانه در سطح شهر در حال فعالیت بوده که با به روز رسانی واحدهای فعال و دارای پروانه کسب می توان زمینه برخورد قانونی و بیشتر با واحدهای متخلف را ایجاد کرد.
وی تصریح کرد: به روز رسانی آمار و اطلاعات می تواند در جلوگیری از وقوع تخلفات و همچنین شناسایی واحدهای صنفی موثر باشد و امیدواریم با برنامه ریزی دقیق اتحادیه ها این آمار و ارقام و لیست های موجود به روز رسانی شوند.
وی در ادامه با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری در اواخر سال جاری اظهار داشت: اصناف و بازار نقش مهم و تعیین کننده ای در این انتخابات دارند و از این رو برخی از کاندیداهای احتمالی در صدد استفاده از این ظرفیت هستند.
وی اصافه کرد: وجود بیش از ۱۸ هزار واحد صنفی در مرکز استان به عنوان پتانسیل مهمی در انتخابات محسوب می شود که بازار و اصناف می بایست ضمن حضور گسترده در انتخابات امسال، در شناسایی و جلوگیری از سوء استفاده افراد سود جو فعالیت کنند.DSCN5022