اخبار

نظارت کامل دامپزشکی بر کشتار دام های سبک و سنگین

رییس اتحادیه قصابان خرم آباد گفت: با هماهنگی انجام شده، دامپزشکی لرستان بر کشتار دامهای سبک و سنگین در کشتارگاه نظارت کامل دارد.
به گزارش روابط عمومی اتاق اصناف مرکز استان لرستان سیامک حیدری افزود: خوشبختانه این نظارت باعث شده تا کشتار دام سبک و سنگین در کشتارگاه با دقت بالا و با رعایت مسائل بهداشتی و شرعی انجام شود و شهروندان نیز می توانند با اطمینان خاطر از قصابی های سطح شهر خرید کنند.
وی تصریح کرد: کشتارگاه خرم آباد با مشکلاتی مواجه بوده که خوشبختانه با تلاش های انجام شده این مشکلات تا حد زیادی رفع شده و در حال حاضر کارت شناسایی قصاب برای فعالان این عرصه صادر شده است.
وی اضافه کرد: برخی افراد در حاشیه شهر اقدام به فروش و ذبح غیر قانونی دام سبک کرده که این افراد فاقد پروانه کسب و کارت بهداشت بوده که شهروندان نیز می بایست از این افراد گوشت دام خریداری نکنند.
وی در ادامه با اشاره به متحد الشکل کردن لباس فرم در میان فعالان اظهار داشت: با هدف ایجاد برنامه ریزی مدون و رفع مشکلات لباس فرم کشتارگاه سلاخ، قصاب و چوبداران متحد الشکل شده که این مهم می تواند علاوه بر ایجاد نکات بهداشتی در شناسایی بیشتر فعالان دارای مجوز در این صنف موثر باشد.
حیدری در خصوص ایجاد سرویس ایاب و ذهاب در مسیر کشتارگاه نیز گفت: با تلاش های انجام شده به دنبال ایجاد این سرویس در مسیر یاد شده هستیم و امیدواریم در آینده نزدیک و با همکاری اتاق اصناف مرکز لرستان این سرویس راه اندازی شود.