اخبار

نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات استان

انجام ۱۰۵ هزار مورد بازرسی از واحدهای صنفی استان
رییس اتاق اصناف مرکز استان لرستان از انجام ۱۰۵ هزار و ۶۸۶ مورد بازرسی از واحدهای صنفی استان در سال ۹۴ خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اتاق اصناف مرکز استان لرستان، آرش راشدی روز یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات استان با اشاره به تشکیل سه هزار و ۹۹۸ مورد پرونده در راستای این بازرسی ها اظهار داشت: در مدت یاد شده دو هزار و ۱۴۹ مورد شکایات مردمی ثبت شده است.
وی تصریح کرد: ارزش ریالی پرونده های بررسی شده معادل هشت میلیارد و ۸۶۸ میلیون و ۵۵۳ هزار ریال بوده که بر اساس آمار ثبت شده چهار میلیارد و ۹۰ میلیون و ۶۲۵ هزار ریال از این میزان مربوط به پرونده های شهرستان خرم آباد بوده است.
وی اضافه کرد: در مدت یاد شده ۲۳ هزار و ۴۸۷ هزار مورد بازرسی از واحدهای صنفی خرم آباد نیز انجام شده که یک هزار و ۵۷۴ مورد پرونده تشکیل و ۷۶۰ مورد شکایت مردمی انجام شده است.
راشدی افزود: ستاد اجراییات اتاق اصناف مرکز استان لرستان از اول تیر ماه سال ۹۴ تا اول تیر ماه امسال یک هزار و ۲۰۰ واحد مورد اخطار برای واحدهای صنفی متخلف صادر کرده است.
رییس اتاق اصناف مرکز استان لرستان در ادامه با اشاره به پلمپ ۸۲۰ واحد صنفی در مدت یاد شده اظهار داشت: تعداد واحدهای تحت اقدام در این مدت ۵۰۰ واحد بوده که تعداد ۱۸۰ واحد به صورت غیر قانونی فک پلمپ کرده اند.
وی افزود: در مدت یاد شده ۱۴۰ واحد صنفی فاقد پروانه اقدام به جمع آوری نموده و همچنین واحد اجراییات نیز ۳۸۰ مورد تذکر به واحدهای صنفی متخلف داده است.
وی در ادامه با اشاره به وجود دو شهرک صنفی در مرکز استان نیز گفت: شهر صنوف قاضی و شهرک صنوف زاگرس در مرکز استان لرستان در حال فعالیت بوده که شهرک صنوف قاضی با استاندارهای روز و داشتن زیرساختهای مناسب در حال فعالیت بوده اما شهرک صنوف زاگرس با مشکلات زیرساختی همراه است.
وی همچنین در خصوص اتحادیه های صنفی تحت پوشش اتاق اصناف مرکز لرستان اضافه کرد: در حال حاضر حدود ۵۰ هزار واحد صنفی با داشتن پروانه کسب دائم و ۲۶۹ پروانه کسب موقت در قالب ۱۸۹ اتحادیه در سطح استان و در ۹ اتاق اصناف شهرستانی فعالیت می کنند.
وی خاطر نشان کرد که در شهرستان خرم آباد ۱۵ هزار واحد صنفی در قالب های تولیدی، توزیعی و خدماتی فعالیت می کنند.
وی پرجمعیت ترین اتحادیه شهرستان خرم آباد را اتحادیه صنفی لبنیات و سوپررمارکت ها با یک هزار و ۳۰۸ واحد و کم جمعیت ترین اتحادیه را اتحادیه صنف موتورسیکلت و دوچرخه سازان با جمعیت یکصد و یک واحد عنوان کرد.
راشدی در ادامه با اشاره به اجرای طرح شناسایی و ساماندهی واحدهای فاقد پروانه کسب نیز گفت: با اجرایی این طرح علاوه بر شناسایی واحد های فاقد پروانه و یا پروانه ابطال شده می توان واحدهای صنفی مرکز استان را ساماندهی و در آینده برای هر گونه برنامه ریزی اقدام کرد.
وی اضافه کرد: این طرح از جمله طرح های مهم اتاق اصناف مرکز استان محسوب شده که بر اساس زمانبندی انجام شده تا ۴۵ روز آینده این مهم عملیاتی و به اتمام می رسد.