اخبار

معرفی و برند سازی سوغات لرستان

اولین جلسه کمیته راهبردی جشنواره تخصصی محصولات صنفی دارای مزیت (برند ) روز چهارشنبه مورخ ۱۴/۶/۱۳۹۷با حضور اکثریت اعضای این کمیته در سالن اجلاس اتاق اصناف مرکز لرستان برگزار شد.

دراین کمیته که متشکل است از:
رییس اداره صنعت، معدن و تجارت استان و یا معاون امور بازرگانی وتوسعه تجارت سازمان
(رییس کمیته)
نماینده استاندار
رییس اداره اصناف و تشکل های صنفی سازمان ص . م . ت استان
رییس اتاق اصناف مرکز استان (دبیر کمیته)
نماینده شبکه بهداشت استان
نماینده شورای شهر مرکز استان
نماینده شهرداری شهر مرکز استان
نماینده نیروی انتظامی

آقای منوچهر اسبکوه رییس اتاق اصناف مرکز لرستان در شروع جلسه کمیته راهبردی جشنواره تخصصی محصولات صنفی دارای مزیت (برند ) به اهمیت شناساندن سوغات لرستان به گردشگران تاکید کرد و گفت باید محصولات و مصنوعاتی که در لرستان به عنوان سوغات توسط گردشگران به عنوان ره آورد خریداری میشوند برند دار شوند تا با ایجاد رقابت بین تولید کنندگان آنها و افزایش کیفیت سوغات لرستان بیشتر از پیش مورد اقبال گردشگران قرار گیرد.
وی شیرینیهایی مانند برساق، کلوچه کلوا و شیرینی آردی همچنین ترخینه و مصنوعاتی مانند ورشو، گلیم،ماشته،گلونی، و محصولات کشاورزی مانند انجیر، انار، روغن حیوانی و عسل را از سوغات شاخص لرستان دانست.

آقای سپهوند رییس اداره اصناف سازمان صنعت معدن و تجارت لرستان نیز در این جلسه هدف از تشکیل این کمیته را اجرای هرچه بهتر سیاست های اقتصاد مقاومتی و برنامه های توسعه ای وزارت صنعت معدن و تجارت در حوزه بنگاه های صنفی به عنوان بخش مهمی از بنگاه های خرد،کوچک و متوسط اعلام کرد و گفت با برگزاری این جشنواره ها زمینه لازم برای نمانام(برند) سازی و رقابت محصولات صنفی در بازارهای صادرات فراهم خواهد شد.
وی در ادامه اعضای این کمیته را با وظایف خود آشنا نمود.

جناب سرهنگ بشارت رییس اداره اماکن عمومی استان لرستان و نماینده نیروی انتظامی در این کمیته به ایجاد رقابت و فراهم نمودن تجارت آزاد و سالم در این جشنواره ها اشاره کردند.

همچنین دراین جلسه که با هدف هماهنگی و تبادل نظر بین اعضای کمیته برگزار شد🔸آقای رستمی رییس شورای شهر خرم آباد با برشمردن ظرفیت های گردشگری استان به نقش نظارتی دستگاه های اجرایی حاضر در جلسه اشاره کرد و از آنها خواست که با نظارت صحیح بر این جشنواره ها مانع از سو استفاده برخی از سود جویان شوند.

آقای محسن شکوهی معین نماینده اتاق اصناف مرکز لرستان به عنوان دبیر کمیته برگزاری جشنواره تخصصی محصولات صنفی در این جلسه، برگزاری جشنهای آیینی شکرگزاری برداشت محصولاتی مانند عسل در لرستان که رتبه هفتم تولید و رتبه اول کیفیت را در کشور و رتبه سوم کیفیت عسل جهانی در چهل و پنجمین کنگره جهانی زنبور عسل ترکیه را به خود اختصاص داده و همچنین برداشت انجیر در منطقه زیودار لرستان و یا انار سیاب به همراه موسیقی های محلی و معرفی دیگر سوغاتها و فرهنگ لرستان و پوشش های رسانه ای توسط صدا و سیما، روزنامه ها و فعالان فضای مجازی را از راهکارهای معرفی سوغات لرستان برشمرد.