اخبار

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت: اتاق اصناف پل ارتباطی مردم و دولت است

معاون توسعه مدیریت منابع و امور استانهای وزارت صنعت معدن و تجارت گفت: اتاق های اصناف به عنوان پل ارتباطی مردم و دولت می توانند بباعث تبادل اطلاعات و رفع مشکلات باشند.

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی اتاق اصناف مرکز استان لرستان، علی یزدانی در دیدار با هیات رییسه اتاق اصناف مرکز لرستان و در حاشیه مراسم معارفه رییس جدید صنعت، معدن و تجارت لرستان در خرم آباد افزود: اتاق های اصناف به عنوان یک تشکل مردم نهاد می توانند باعث انتقال مشکلات بازار و مردم به دولت و همچنین انتقال سیاست های دولتی به بازار و مردم باشد.

وی تصریح کرد: اتاق های اصناف می توانند با ارائه پیشنهادات و راهکارهای مناسب در راستای نقد منصفانه در رسانه ها از مجلس و دولت انتقاد کرده و انتظار وزارت صنعت، معدن و تجارت از اتاق های اصناف ارائه نقد منصفانه همراه با راهکار است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر بیش از هشت هزار و ۳۰۰ اتحادیه در کشور وجود دارد که در این میان اتاق های اصناف نقش مهم و راهبردی در حرکت رو به رشد این اتحادیه ها دارند.

وی در ادامه با اشاره به برخی نواقص در برخی قوانین و مقررات اظهار امیدواری کرد تا با اصلاحات قانون نظام صنفی بتوان تحول بزرگی در قوانین مالیات و تامین اجتماعی در راستای حمایت از اصناف و بازار داشت.

در ادامه این دیدار رییس جدید صنعت، معدن و تجارت لرستان نیز واگذار کردن کارهای مردمی را به خود مردم از نشانه های رشد و توسعه عنوان کرد و افزود: چشم انداز توسعه بایستی در زندگی روزمره مردم تاثیر گذار باشد.

رضا صفی خانی افزود: ما باید به دنبال توسعه پایدار باشیم و در این راستا وجود تشکل های قوی و هدایت سرمایه ها می تواند در رشد و توسعه پایدار موثر باشد.

وی اضافه کرد: سازمان صنعت، معدن و تجارت نقطه تعامل و اتصال مردم و دولت است و باید با تعامل و همفکری در راستای رشد و توسعه گام برداریم.

در ادامه این دیدار رییس اتاق اصناف مرکز استان لرستان نیز ضمن تبریک انتصاب مهندس صفی خانی افزود: اتاق اصناف می تواند در حوزه رفع مشکلات بیکاری گام های موثری را بردارد.

آرش راشدی افزود: بنگاههای خرد و کوچک نیز با حداقل هزینه می توانند موجب اشتغال و سرمایه گذاری در استان شوند و اتاق اصناف مرکز لرستان نیز با حمایت از این بنگاهها تاکنون توانسته است گامهای موثری را در راستای اشتغال در لرستان بردارد.

وی اضافه کرد: این بنگاهها بدون استفاده از تسهییلات دولتی و تنها با استفاده از تخفیف و حمایت هایی بیمه ای و یا معافیت های مالیاتی و عوارض می توانند در راستای رفع مشکل بیکاری استان موثر و مفید باشند.

وی تصریح کرد: به دلیل نزدیکی استان لرستان به استانهای مرزی و همچنین وجود جاذبه های گردشگری و توریستی در لرستان می توان در حوزه تولید و توزیع صنایع دستی و سوغات توسط اصناف در لرستان نیز فعالیت داشت که این مهم نیز می تواند زمینه اشتغال را در استان فراهم کند.

مراسم معارفه رییس جدید صنعت، معدن و تجارت لرستان صبح یکشنبه با حکم وزیر در خرم آباد برگزار شد.DSCN5365