اخبار

معاون صنعت، معدن و تجارت لرستان: اصناف و بازار همپای انقلاب حرکت کرده اند

معاونت امور بازرگانی و تجارت داخلی سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: اصناف و بازاریان پا به پای انقلاب اسلامی حرکت کرده اند و در این مسیر از هیچ کوششی فروگذار نکرده اند.
به گزارش روابط عمومی اتاق اصناف مرکز استان لرستان، بهزاد منصوری در اجلاس ماهیانه اتاق اصناف مرکز استان لرستان و در جمع روسای اتحادیه صنفی مرکز استان افزود: تاریخ اصناف هم سنگ و هم ارز جمهوری اسلامی است و در طول انقلاب اسلامی همگام با همه آحاد جامعه فعالیت داشته اند.
وی اضافه کرد: اصناف و بازاریان بازوهای اجرایی انقلاب بوده اند و در سالهای اخیر و در بحران های مختلف همچون جنگ تحمیلی و تحریم اقدامات مناسبی داشته اند.
وی تصریح کرد: بازاریان مسوولیت سنگینی در جامعه دارند که منشا تغییرات در کشور و منطقه باید باشند و بر اساس وظیفه سنگینی که دارند می توانند گامهای بزرگی را بردارند.
وی در ادامه با اشاره به نقش اصناف در ارتباط دهی بین دولت و جامعه اظهار داشت: بازایران می توانند با انتقال سیاست های کلی نظام به جامعه در رشد و توسعه اقتصادی نقش تعیین کننده ای داشته باشند.
منصوری در ادامه با اشاره به تلاش های بازایران در انجام امور خیریه نیز گفت: بازاریان به عنوان بخش مهمی از جامعه در انجام امور خیریه و کارهای خداپسندانه پیشگام بوده اند و در این راستا از خیرین و بازاریان در این عرصه به نیکی یاد می شود.
در ادامه این اجلاس مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۱ خرم آباد نیز با اشاره به کمک های خیرین بازار و اصناف مرکز استان در امر مدرسه سازی و مدرسه یاری اظهار داشت: بازاریان در عرصه های مختلف برای امور خیریه پیشگام بوده اند و در این راستا با ساخت مدارس مختلف در سطح استان و شهرستان اقدامات مناسبی را داشته اند.
عباس زاده افزود: مدارس تخریبی در سطح استان و شهرستان خرم آباد وجود دارد و در این میان ۵۶ مدرسه تخریبی و ۵۶ مدرسه فرسوده وجود دارد.
وی تصریح کرد: خیرین و بازاریان کمک های خوبی را در راستای مدرسه سازی و مدرسه یاری به آموزش و پرورش ارائه کرده اند که در این میان مدارس و اماکن تحصیلی و تربیتی نیز به نام آنان به ثبت رسیده است.
وی با اشاره به نیاز امروز آموزش و پرورش برای ساخت و تعمیر برخی از مدارس ناحیه یک خرم آباد نیز اظهار داشت: بازاریان و اصناف مرکز استان لرستان می توانند با کمک های نقدی و غیرنقدی خود و همچنین با ارائه خدمات به امر مدرسه سازی در مرکز استان کمک کنند.
رییس اتاق اصناف مرکز استان لرستان نیز گفت: بازاریان و اصناف در امور خیریه پیشگام بوده اند و به صورت انفرادی و موردی برای رفع مشکلات به صورت انفرادی و یا گروهی اقدام کرده اند.
آرش راشدی افزود: مدرسه سازی و مدرسه یاری نیز کمتر از ساخت مسجد نبوده و بازاریان مرکز استان همچون گذشته در این امر پیشگام خواهند بود.
در پایان این اجلاس کامران زادخوش رییس اتحادیه صنف تاسیسات مکانیکی شهرستان خرم آباد اعلام آمادگی خود را برای تقبل هزینه خرید یکدستگاه دیگ بخار سیستم گرمایشی برای مدارس ناحیه یک خرم آباد اعلام کرد.

۱۱۱