گزارش

مدیر کل صدا و سیما مرکز لرستان: اصناف نقش مهمی در اقتصاد مقاومتی دارند

مدیر کل صدا و سیما مرکز لرستان گفت: اصناف و بازاریان نقش مهمی در ایفای اقتصاد مقاومتی دارند.
به گزارش روابط عمومی اتاق اصناف مرکز استان لرستان، محمد بازوند در جریان دیدار با رییس اتاق اصناف مرکز استان لرستان و اعضای انجمن اسلامی اصناف و بازار خرم آباد افزود: بازاریان و اصناف می توانند با تلاش های خود در ایفای اقتصاد مقاومتی تاثیر گذار باشند.
وی تصریح کرد: تلاش های بازار و اصناف در ایجاد اشتغال و تاثیر در اقتصاد جامعه بسیار مهم و قابل مشاهده است و در این راستا بازار و اصناف در همه زمانها به عنوان یاران واقعی امام و انقلاب محسوب می شوند.
وی اضافه کرد: بازاریان به عنوان معتمدین انقلاب در زمانهای مختلف پشتیبان ولایت فقیه بوده اند و در زمان حاضر نیز نقش مهم و بسزایی در انقلاب اسلامی دارند.
وی با اشاره به وجود بیش از ۵۴ هزار صنف مختلف در استان لرستان اظهار داشت: وجود این میزان صنف و بازاری در استان می تواند موجب پیروزی ما در مقابه با تحریم ها شود.
بازوند در ادامه با اشاره به نقش و اهمیت بازاریان در پیروزی انقلاب و حضور در عرصه های مختلف افزود: بازار و اصناف دوشادوش مردم در همه عرصه های انقلاب اسلامی حضور داشته و در جنگ تحمیلی نیز با کمک های خود به جبهه های جنگ، مردمی بودن خود را اثبات کرده اند.
مدیر کل صدا و سیما مرکز لرستان گفت: بازار و اصناف لرستان نیز از جمله معتمدین مردم بوده و با اجرای خدمات عام المنفعه و حضور در محافل مردمی، به عنوان مجریان برنامه های مذهبی در میان مردم شناخته شده اند.
وی تصریح کرد: استان لرستان نیز به دلیل وجود نرخ بالای بیکاری، نیازمند جهش اقتصادی و کارآفرینی است و برخی از بازاریان و اصناف لرستان با ایجاد کارگاههای کوچک در گوشه و کنار استان موجب ایجاد اشتغال و کارآفرینی شده اند.
وی اضافه کرد: با تلاش و کوشش بازاریان استقلال اقتصادی ایجاد می شود و می توان در ادامه این مسیر به استقلال سیاسی و مبارزه با تحریم ها پرداخت.
وی کار و تلاش اصناف در حوزه کارآفرینی را قابل تقدیر دانست و اظهار داشت: ایجاد اشتغال توسط اصناف، حمایت از افراد نیازمند و بی بضاعت، حضور در مراسم و آیین سنتی و مذهبی و همچنین تلاش در راستای رونق اقتصادی جامعه از خصوصیات بارز بازاریان و اصناف لرستان است.
وی خاطر نشان کرد صدا و سیمای مرکز لرستان نیز مسائل اقتصادی را در برنامه ها و آیتم های تولیدی خود قرار داده و آمادگی انعکاس فعالیت های گسترده بازار و اصناف لرستان را نیز دارد.
وی در خصوص پوشش خبری و گزارشی بازاریان و اصناف استان و همچنین معرفی کارآفرینان در شبکه افلاک نیز اعلام آمادگی کرد.
در ادامه این دیدار رییس اتاق اصناف مرکز استان لرستان نیز ضمن تقدیر از زحمات صدا و سیمای مرکز لرستان در خصوص انعکاس و پوشش خبری بازار و اصناف لرستان اظهار داشت: پردازش و معرفی واحدهای صنفی نمونه می تواند موجب ایجاد رقابت سالم و همچنین بهبود بازار شود.
آرش راشدی افزود: بازار خرم آباد به عنوان یکی از مکان های مهم و قدیمی کشور از اهمیت بالایی برخوردار است که در آن بازاریان و صنوف مختلف و قدیمی فعالیت دارند و می تواند به عنوان یکی از صنایع قدیمی بازار و اصناف کشور مورد توجه قرار گیرد.
وی اضافه کرد: بازار و اصناف لرستان در همه زمینه های انقلاب اسلامی پیشگام هستند و همیشه پشتیبان ولایت فقیه و انقلاب اسلامی بوده اند.
وی در ادامه با اشاره به اول تیرماه روز ملی اصناف اظهار داشت: روز اصناف فرصت مناسبی است تا از زحمات و تلاش های اصناف و بازار تقدیر شود و در این راستا اقدامات این قشر از جامعه در راستای بهبود وضعیت اقتصاد جامعه دیده می شود.
وی خواستار پوشش خبری برنامه های روز اصناف در هفته نخست تیرماه شد و گفت: صدا و سیما در همه حال به عنوان یار و همراه اصناف و بازاریان بوده و انتظار می رود با پوشش برنامه های روز اصناف در راستای انعکاس فعالیت های این قشر از جامعه اقدام کند.
در ادامه این نشست رییس انجمن اسلامی اصناف و بازار خرم آباد نیز گفت: بازار خرم آباد به عنوان یکی از قدیمی ترین مراکز تجاری ایران از اهمیت بالایی برخوردار است.
محمد موسیوند افزود: مشاغل قدیمی و در معرض تهدیدی در بازار خرم آباد فعالیت دارند که با رسانه ای کردن این مشاغل می توان علاوه بر ایجاد اشتغال، در رونق و ماندگاری این مشاغل تلاش کرد.
وی تصریح کرد: مشاغل و فعالیت هایی همچون آهنگری، مشاغل مرتبط با مس و ظروف مسی از جمله مشاغلی است که در بازار سنتی خرم آباد با مشکل مواجه هستند و در صورت عدم آموزش این مشاغل با خطر تعطیلی و نبود نیروی ماهر مواجه هستند.
نایب رییس اول اتاق اصناف مرکز استان لرستان نیز گفت: بازار و اصناف مرکز لرستان از حامیان امام و انقلاب هستند و در آیین و مراسم مذهبی و آیینی به عنوان پیشگام در این امر در تلاش هستند.
منوچهر اسبکوه اضافه کرد: حضور بازاریان و اصناف در برپایی آیین عزاداری ماه محرم به عنوان یک سنت و آیین کهن در لرستان مطرح است و بازاریان لرستان در برپایی این آیین در کشور از جایگاه خوبی برخوردار هستند.
وی تصریح کرد: صدا و سیمای مرکز لرستان نیز با انعکاس فعالیت های بازار و اصناف، در راستای معرفی خدمات این قشر از جامعه گامهای مهمی را برداشته است و امیدواریم در آینده نیز این تعامل و همکاری بیشتر شود.a3 a4 a1