اخبار

مدیر کل امور مالیاتی لرستان: بسیاری از اصناف مالیات را تکلیف می دانند

مدیر کل امور مالیاتی استان لرستان گفت: بسیاری از اصناف علاوه بر پرداخت مالیات، آنرا وظیفه دینی و شرعی خود می دانند.
به گزارش روابط عمومی اتاق اصناف مرکز استان لرستان، “محمدرضا محمدی” روز شنبه در جریان دیدار با رییس اتاق اصناف مرکز استان لرستان افزود: ۵۰ درصد اصناف و بازاریان با پرداخت به موقع مالیات خود، در راستای کمک به اقتصاد کشور همکاری خوبی دارند.
وی تصریح کرد: اصناف و بازاریان خرم آباد تعامل و همکاری خوبی با بازرسان مالیاتی داشته و روسای اتحادیه نیز در راستای آموزش و نحوره بکارگیری قوانین جدید همکاری دارند.
وی اضافه کرد: اداره کل امور مالیاتی استان می تواند در زمینه نحوه تکمیل اظهارنامه مالیاتی به صورت رایگان به اصناف و اتحادیه ها آموزش دهد.
وی در ادامه ضمن انتقاد از عدم تکمیل اظهار نامه مالیاتی به صورت کامل توسط برخی از مودیان اظهار داشت: برخی از مودیان مالیاتی، با ورود به سامانه و تکمیل پیش ثبت نام ها، از تکمیل و دریافت کد رهگیری اطمینان حاصل نکرده و این مهم موجب بروز مشکلات برای آنان می شود.
وی اظهار امیدواری کرد تا مودیان مالیاتی با تکمیل و دریافت کد رهگیری مالیاتی برای خود، بتوانند فرم های خوداظهاری را تکمیل و نسبت به پرداخت مالیات اقدام کنند.
در ادامه این دیدار، رییس اتاق اصناف مرکز استان لرستان ضمن تبریک انتصاب مدیر کل جدید امور مالیاتی استان گفت: اصناف و بازاریان خرم آباد رابطه خوبی با نهادهای حاکمیتی و اجرایی دارند و این مهم موجب شده تا بازار و اصناف لرستان تاکنون فرار مالیاتی و یا مشکلاتی از این قبیل نداشته باشند.
وی اضافه کرد: در حال حاضر ۱۴ هزار واحد صنفی دارای مجوز در خرم آباد فعالیت دارند که این افراد با پرداخت مالیات خود کمک شایانی به اقتصاد کشور داشته اند.
وی اظهار امیدواری کرد تا با همکاری بیشتر اداره کل امور مالیاتی و اتاق اصناف لرستان، مشکلات مالیاتی و چالشهای این مهم در خرم آباد رفع شوند. m1