گزارش

مدیر بازرسی و نظارت بر اصناف لرستان خبر داد: ۱۰۸ هزار مورد بازرسی از واحدهای صنفی

مدیر بازرسی و نظارت اصناف استان لرستان از ۱۰۸ هزار و ۱۳۲ مورد بازرسی از صنوف مختلف استان در سال گذشته خبر داد.
اردشیر قوامی در گفتگو با خبرنگار اتاق اصناف لرستان گفت: این میزان بازرسی در اسستان لرستان بوده و در مدت یاد شده ۲۴ هزار و ۸۷۰ مورد بازرسی در شهرستان خرم آباد نیز انجام شده است.
وی تصریح کرد: در مدت یاد شده چهار هزار و ۹۳۳ پرونده در استان و یک هزار و ۵۰۸ مورد پرونده در شهرستان خرم آباد تشکیل شده است.
وی با اشاره به تعداد دو هزار و ۲۱ مورد شکایت ارجاع شده به این مدیریت در سال ۹۳ در استان اظهار داشت: در مدت یاد شده تعداد ۵۲۶ مورد شکایت در سطح شهرستان خرم آباد از واحدهای صنفی به ثبت رسیده است.
وی اضافه کرد: ارزش ریالی پیشنهادی کل پرونده ها در سطح استان در مدت یاد شده بیش از شش میلیارد و ۳۰۲ میلیون ریال بوده که این میزان در سطح شهرستان خرم آباد دو میلیارد و ۳۰۵ میلیون ریال بوده است.
وی در ادامه با اشاره به طرح های انجام شده در سطح استان و شهرستان خرم آباد اظهار داشت: با برنامه ریزی انجام شده مدیریت بازرسی و نظارت اصناف استان از ۱۵ طرح و نمایشگاه مختلف بازرسی به عمل آورده که مهمترین آنها نمایشگاههای بهاره، طرح نوروزی، طرح شبنم، طرح رمضان، طرح نظارتی طلا و جواهر و طرح هدفمندی یارانه ها (سبد کالا) بوده است.
قوامی افزود: گشت های مشترکی نیز در خصوص دخانیات، غذا و دارو، تعزیرات حکومتی، استاندارد و شناسایی واحدهای فاقد پروانه کسب انجام شده که در این راستا توانسته ایم مشکلات بازار را شناسایی و با متخلفین برخورد قانونی شود.
مدیر بازرسی و نظارت اصناف استان لرستان در خصوص صدور فاکتور توسط واحدهای صنفی تاکید کرد و گفت: واحدهای صنفی می بایست در ازای ارائه خدمات به مشتریان فاکتور ارائه کرده و در صورت عدم ارائه فاکتور و عدم نصب برچسب قیمت با واحدهای صنفی متخلف برخورد قانونی می شود.
وی خاطر نشان کرد هم استانی های عزیز می توانند در خصوص ارجاع شکایت، انتقاد و یا پیشنهادات خود با شماره تماس های ۳۳۲۳۷۴۶۵ و ۳۳۲۳۷۴۶۷ تماس حاصل نمایند.aaa