گزارش

فرمانده بسیج خرم آباد: بازاریان پیشگامان بسیج اقتصادی هستند

b4فرمانده بسیج ناحیه خرم آباد گفت: بازاریان و اصناف پیشگامان بسیج اقتصادی و مقاومت اقتصادی هستند.
به گزارش روابط عمومی اتاق اصناف مرکز استان لرستان سرهنگ پاسدار ماشاله بازگیر در جریان دیدار با اعضای هیات رییسه اتاق اصناف مرکز لرستان در خرم آباد افزود: بازاریان و اصناف در همه دوران بدون هیچ ادعایی در صحنه های انقلاب حضور داشته و به عنوان یار اصلی امام و رهبری در تلاش بوده اند.
وی تصریح کرد: حضور بازار اصناف در جنگ هشت ساله و همراهی آنان در کنار رزمندگان و آحاد مردم، نشان دهنده مردمی بودن آنان بوده و این مهم در تاریخ انقلاب اسلامی تکرار شده است.
وی اضافه کرد: بسیج و بازار در کنار همدیگر بوده و در همه حال برای رشد و توسعه انقلاب اسلامی همگام و همراه هستند.
وی در ادامه بازاریان را بسیجیان بی ادعایی دانست که همواره در همه سنگرهای انقلاب حضوری پررنگ و موثر داشته اند و اظهار داشت: برگزاری مراسم و آیین مذهبی، حضور در راهپیمایی ها و همچنین یاری رساندن بازار و اصناف به مستمندان و نهادهای حمایتی به عنوان برگ زرین این قشر در ایران اسلامی است.
در ادامه این دیدار فرمانده حوزه مقاومت بسیج اصناف خرم آباد نیز گفت: اصناف و بازار از جمله بسیجیان فعال جامعه بوده که در انقلاب اسلامی سهم بسزایی دارند.
سرهنگ پاسدار ایرج طولابی افزود: پایگاههای بسیج اصناف از پایگاههای فعال شهرستان محسوب شده که علاوه بر حضور فیزیکی در جبهه اقتصادی، در راستای جهاد فرهنگی نیز در تلاش هستند.
رییس اتاق اصناف مرکز لرستان نیز گفت: بازار و اصناف در حال گذر از سنت و تجربه به بازار کلاسیک بوده و امیدواریم در آینده برای تبدیل این مهم به بازار دانشگاهی اقدام شود.
آرش راشدی افزود: برای ایجاد واحدهای دانشگاهی بازار و اصناف در تلاش هستیم تا با انتقال تجربیات بازار به نسل جدید برای رشد و توسعه اقتصاد بازار اقدام کنیم.
وی تصریح کرد: در کنار حضور افراد جوان در بازار می بایست احکام و مرام و آیین کهن بازار نیز به این افراد انتقال داده شود تا بتوانیم از اقتصادی پویا و اسلامی برخوردار باشیم.
وی فرهنگ بازار را از فرهنگهای ناب و اصیل ایرانی دانست و اظهار داشت: بازاریان و اصناف در میان عامه مردم از اهمیت و جایگاه خاصی برخوردار بوده و امیدواریم با انتقال این فرهنگ به نسل جدید جامعه برای رشد و توسعه اقتصاد در کشور اقدام کنیم.