اخبار

فاز دوم شهرک صنوف قاضی افتتاح شد

فاز دوم شهرک صنوف قاضی در منطقه کمالوند خرم آباد و با حضور بخش خصوصی به بهره برداری رسید.
به گزارش روابط عمومی اتاق اصناف مرکز استان لرستان،فاز دوم شهرک صنوف قاضی در منطقه کمالوند خرم‌آباد شامل شامل ۱۸۰ غرفه جوشکاری، ۱۳۰ غرفه عمده‌فروشان مواد غذایی، ۲۷ غرفه میوه و تره بار و شعبه بانک ملت با حضور استاندار لرستان، شهردار خرم‌آباد، اعضای شورای شهر و اعضای اتحادیه‌های صنفی مرتبط افتتاح شد.
در آیین افتتاح این شهرک استاندار لرستان با اشاره به فاز دوم این شهرک اظهار داشت: بهره برداری از فاز دوم این شهرک موجب حضور بیش از ۳۰۰ فعال در عرصه اصناف در این منطقه شده است.
هوشنگ بازوند افزود: با انتقال برخی از صنوف به شهرک های صنوف می توان در زمینه زیرساختهای شهری و همچنین بهبود مبلمان شهری کارهای بیشتری را برای شهروندان ارائه داد.
وی اضافه کرد: حضور بخش خصوصی در کنار مدیریت ارشد استان می تواند زمینه ساز رشد و توسعه شهری و همچنین ایجاد زیرساختهای توسعه در استان شود.
شهردار خرم‌آباد نیز گفت: با پی‌گیری‌های استاندار لرستان، برج‌های دوقلو نیز در شهر خرم آباد در حال ساخت است.
یحیی عیدی‌بیرانوند افزود: با توجه به این‌که پروژه‌های شهرداری خرم‌آباد کلان است نگاه شورای شهر هم از روزمرگی بیرون آمده است.
وی با بیان این‌ که خرم‌آباد در برهه‌ای از زمان فقط پارک کیو را داشت، اما امروزه ۶۰ هکتار پارک در دست‌ ساخت است، افزود: پروژه آبشار طلایی، پارک ماسور و تپه کهریز تعدادی از این ۶۰ هکتار را شامل می‌شود.
عیدی‌بیرانوند اظهار داشت: یکی از آرزوهای مردم خرم‌آباد اجرای پروژه پل شکسته است که استانداری و شهرداری روی آن برنامه دارد و به ‌زودی شاهد انجام عملیات عمرانی در آن منطقه خواهیم بود.
وی افزود: مناطقی همچون گل‌سفید و دره اسدآبادی مورد توجه واقع نبود ولی امروزه شاهد ساماندهی و خدمات‌رسانی مناسب به این مناطق هستیم.
شهردار مرکز استان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این‌که سال گذشته ۱۹ هزار تن آسفالت در خرم‌آباد پخش گردیده است، تصریح کرد: امسال تا کنون ۴۲ تن آسفالت در خرم‌آباد پخش‌ شده که ۲٫۵ برابر نسبت به سال قبل افزایش پیدا کرده است.
وی همچنین بابیان این‌که طبق توافق صورت گرفته با آقای قاضی، قرار است ۱۳۰۰ واحد در این مجتمع ساخته شود، اظهار کرد: تا کنون ۶۰۰ واحد آن ساخته‌ شده است.
عیدی‌بیرانوند با اعلام این خبر تأکید کرد: انجام این پروژه با اراده استاندار، شورای شهر و مدیریت شهری به بهره‌برداری رسیده است.
عضو شورای شهر خرم‌آباد نیز در این مراسم اظهار کرد: شهرداری خدمات مثبتی را به مردم به‌صورت مستمر ارائه می‌کند.
“جافر وفایی” با بیان این‌که ما به ‌عنوان نماینده مردم در ارتباط با مسئولین هستیم، افزود: وظیفه ما خدمت به مردم است و پاداش ما را خدا به عنایت می‌کند.
وی گفت: کسانی که کارهای سیاسی می‌کنند بی‌شک مزدشان را سیاسیون می‌دهند ولی کسانی که در راه خدا و کمک به مردم گام بردارند اجر الهی دارند.
وفایی با اشاره به این‌که جای یک فرهنگ‌سرا در خرم‌آباد خالی است، افزود: از مسؤولین تقاضامندیم اقدام لازم را برای ساخت این فرهنگ‌سرا معمول نمایند.
دیگر عضو شورای شهر نیز در این مراسم گفت: متأسفانه بعضی از هم‌وطنان ما در استان‌های دیگر خرم‌آباد را شهری منظم از بی‌نظمی‌ها می‌دانند.
“فرشته طهماسبی با بیان این‌که اگر کاری می‌کنیم باید با قدرت تا پایان آن را ادامه دهیم، خاطرنشان کرد: تکمیل پروژه‌ها سطح رضایت مردم را بالا می‌برد.
وی تصریح کرد: اگر همه صنوف به این مجتمع انتقال پیدا کنند ایجاد رقابت سالم بین آن‌ها صورت می‌گیرد.
طهماسبی از تعریف و تمجید عده‌ای از مسؤولین استانی و شهرستانی در مورد اموراتی که انجام می‌دهند، ابراز نارضایتی کرد و تصریح کرد: یک مسلمان از خود زیادی تعریف و تمجید نمی‌کند!
وی با اشاره به این که عده‌ای کارهای مدیران قبلی را خراب خطاب می‌کنند که گویی این افراد متعلق به انقلاب نبوده‌اند، افزود: این در صورتی است که باید از زحمات آن‌ها قدردانی به عمل آید.مدیر شهرک صنوف قاضی خرم آباد با اشاره به این که شهرک صنوف قاضی با ۳۰ هکتار مساحت استعداد ساماندهی هزار و ۳۰۰ واحد صنفی را دارد، اظهار داشت: در حال حاضر بیش از ۱۲۰ غرفه نمایشگاهی در این شهرک فعال هستند.

جعفر قاضی با بیان این که با افتتاح فاز دوم شهرک صنوف قاضی بیش از ۳۰۰ غرفه جدید به این مجموعه اضافه می‌شود، تصریح کرد: احداث مجتمع‌های صنفی با توجه به معابر تنگ در سطح شهر و ازدیاد جمعیت ضروری است.

وی با تاکید بر اینکه مجتمع های صنفی باید در چهار گوشه شهر احداث شوند تا بتوان همه جمعیت شهر را تحت پوشش قرار داد، افزود: این موضوع که اصناف را از سطح شهر جابه جا کرده و در جای جدید مستقر کنیم کار سختی بود اما با توجه به مزایای مجتمع‌های صنفی برای صاحبان صنوف این کار ممکن شد.ghazi 3