اخبار

شهردار خرم آباد بر ساماندهی صنوف تاکید کرد

شهردار خرم آباد بر ساماندهی و انظباط بخشی صنوف در این شهر تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی اتاق اصناف مرکز استان لرستان، یحیی عیدی بیرانوند عصر دوشنبه در جریان دیدار با رییس اتاق اصناف مرکز استان لرستان گفت: برخی از صنوف بدون توجه به رسته فعالیت خود، اقدام به فروش و فعالیت در زمینه های مختلفی دارند که این موضوع موجب بی نظمی در سطح شهر و بروز مشکلات برای شهروندان شده است.
وی تصریح کرد: همکاری فی مابین شهرداری خرم آباد و اتاق اصناف مرکز لرستان می تواند در راستای ساماندهی صنوف خرم آباد بسیار چشمگیر باشد.
وی اضافه کرد: با هدفمند و قانونمند کردن اصناف می توان در راستای اجرای دقیق قانون و ساماندهی اصناف مرکز استان برنامه های مختلفی را اجرایی کرد.
وی خاطر نشان کرد اقدامات و دیدگاههای اصناف و بازار نقش مهمی در مبلمان شهری و منظر شهری دارد و می بایست با برنامه ریزی دقیق برای نصب تابلوها و معابر جلوی مغازه ها در راستای تغییر مبلمان شهری و زیباسازی شهر اقدام کرد.
وی در ادامه ضمن تقدیر از زحمات مهندس راشدی در زمینه همکاری با شهرداری و ساماندهی اصناف اظهار داشت: تلاش های مدیریت اتاق اصناف مرکز استان لرستان شایسته تقدیر است و امیدواریم با برنامه ریزی و همکاری بیشتر میان اتاق اصناف و شهرداری خرم آباد مشکلات صنوف رفع شود.
در ادامه این دیدار، رییس اتاق اصناف مرکز استان لرستان نیز گفت: باید با فعالیت بیشتر و همکاری متقابل در راستای ساماندهی و زیباسازی مبلمان شهری و ساماندهی تابلوهای اصناف اقدام کنیم.
آرش راشدی افزود: بسیاری از خدمات شهرداری خرم آباد در راستای زیباسازی و بهبود وضعیت شهروندی بوده و تاثیر خوبی بر رونق کسب و کار واحدهای صنفی دارد.
وی تصریح کرد: اتاق اصناف مرکز استان لرستان آمادگی عقد تفاهم نامه با شهرداری خرم آباد را داشته و در این راستا می توان بسیاری از مشکلات اصناف را حل و فصل کرد.
وی در ادامه با انتقاد از افزایش عوارض شهرداری برای اصناف خرم آباد اظهار داشت: اتاق اصناف مرکز استان لرستان به نمایندگی از صنوف شهر خرم آباد انتظار همکاری بیشتر شهرداری در خصوص عوارض را دارد و امیدواریم تا با همکاری و مساعدت شهرداری و شورای اسلامی شهر خرم آباد در راستای کاهش عوارض و همکاری بیشتر با اصناف اقدامات خوبی را شاهد باشیم.sh