اخبار

ساماندهی مراکز قالیشویی شهرستان خرم آباد

در جلسه ای که  روز یکشنبه ۱۳۹۶/۵/۸ در سالن اجلاس اتاق اصناف لرستان و با حضور رییس پلیس راهنمایی و رانندگی  خرم آباد،نائب رییس اول اتاق اصناف لرستان،رییس نظارت و بازرسی اتاق اصناف ، رییس اتحادیه فرش دستباف و قالیشوییها و همچنین مدیران واحدهای قالیشویی خرم آباد برگزارشد:

سرهنگ موسیوند رییس پلیس راهنمایی و رانندگی خرم آباد با اشاره به لزوم قانونمند شدن تردد خودروهای حمل فرش گفت با توجه به دستور دادستان محترم مبنی بر رسیدگی به فعالیت خودروهایی که با عنوان قالیشویی تردد میکنند از تاریخ ۱۳۹۶/۵/۲۰فعالیت این خودروها فقط با برچسب معتبر روی درب خودرو و ارائه کارت تردد، امکان پذیر است.

آقای اسبکوه نائب رییس اول اتاق اصناف لرستان رعایت اخلاق و ادب نیرو های قالیشویی که وارد منازل میشوند را حائز اهمیت دانست و افزود قالیشویی ها باید از قانون تمکین نموده وبا بالا بردن کیفیت خدمات و جلب اعتماد مردم باعث رونق کسب کار خود خواهند شد.

آقای فروغی نسب رییس اتحادیه فرش دستباف و قالیشویی ها ضمن پاسخ به پرسشهای حاضرین در جلسه عنوان کرد با توجه به گزارشات دریافتی مبنی بر وجود دلالی در قالیشویی ها و ایجاد قالیشویی های قلابی که وجود خارجی ندارند همچنین چند فقره سرقت فرش با عنوان قالیشویی ، این اتحادیه درخواستی جهت ساماندهی مراکز قالیشویی و صدور کارت تردد غیر قابل جعل برای آنها به اتاق اصناف داده شد که با پیگیری های آقای مهندس راشدی و دستور دادستان محترم شهرستان و همچنین همکاری فرماندهی پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان خرم آباد این امر محقق شد.

آقای فروغی افزود صدور کارت تردد فقط برای خودروهای قالیشویی دارای پروانه کسب صادر خواهد شد و هیچ هزینه ای برای آنها در بر نخواهد داشت.

رییس اتحادیه فرش دستباف و قالیشویی تعداد مراکز معتبر قالیشویی در خرم آباد را ۱۷واحد اعلام کرد و گفت صدور پروانه برای ۱۲ واحد دیگر در دست اقدام است.

آقای قوامی رییس نظارت و بازرسی اتاق اصناف لرستان از مردم خواست در زمان تحویل فرشهای خود به مامورین قالیشویی حتما به برچسب روی درب خودروی آنها توجه کرده و از آنها کارت تردد بخواهند.تا از بوجود آمدن مشکلات بعدی جلوگیری شود.