اخبار

رییس اتاق اصناف مرکز لرستان در گفتگو با خبر نگار ماهنامه نگاشته مجله تخصصی آرد و نان:

برای افزایش کیفیت نان علاوه بر استفاده از آرد مناسب ودارای سبوس، یک سری عوامل دیگر نیز در تولید نان دخیل است تا نان تولیدی کیفیت مناسبی داشته باشد.

منوچهر اسبکوه شیوه نگهداری گندم و تبدیل آن به آرد، نگهداری آرد در فضای انبارهای سیلوها و سپس انبار نانوائی ها، نحوه تخمیر و پخت، دستگاه های پخت نان، میزان و نحوه خرید و نگهداری نان توسط مردم، را از جمله عواملی دانست که باید به اصلاح آن در کشور پرداخت.

آقای اسبکوه دور ریز بالای نان‌ های سنتی در کشور را دلیلی بر عدم پروسه درست تولید نان در کشور دانست.

وی با اشاره به نان های تولید شده در کشور، بیان کرد:

نان های سنتی تولید شده در کشور به ویژه نان سنگک و بربری با درصد سبوس بالا، یکی از بهترین نان‌ ها برای مصرف همه گروه‌ های سنی حتی کودکان است. همچنین هضم سریع و مناسب نان لواش و تافتان، خصوصیت ویژه‌ای است که نمی‌توان آن را در هیچ نان دیگری سراغ گرفت. البته به شرطی که این محصولات به صورت کاملاً بهداشتی و استاندارد و بدون استفاده از جوش شیرین در اختیار مصرف کننده قرار گیرد.

رییس اتاق اصناف مرکز لرستان گفت: در حد توان و با مصوبات و برگزاری جلسات و همچنین حضور میدانی در عرصه تولید پیگیر رفع مشکلات صنف نانوایان استان هستیم. این قشر با همه مشکلاتی که دارند در روند تولید و ثبات قیمت نان و حفظ کیفیت از خودگذشتگی می‌کنند که قابل تقدیر است.