اخبار

رییس اتاق اصناف ایران: ۲۴ میلیون نفر از جمعیت کشور جزو خانواده اصناف هستند

cms_Contents_I_Images_1660368_900رییس اتاق اصناف ایران گفت: ۲۴ میلیون نفر از جمعیت کشور جزو خانواده اصناف هستند.
علی فاضلی پنج شنبه شب در همایش روز ملی اصناف لرستان در خرم آباد با بیان اینکه ۲۴ میلیون نفر از جمعیت کشور جزو خانواده اصناف هستند، تصریح کرد: مجموعه‌ی بزرگ اصناف بدون اینکه یک ریال هزینه روی دست دولت بگذارند ۷ میلیون شغل در کشور ایجاد کرده‌اند.
وی از راه اندازی بانک اصناف در لرستان خبر داد و افزود: با ایجاد این بانک مشکلات مالی صنوف تولیدی و توزیعی رفع خواهد شد و تسهیلات ویژه به این قشر اختصاص می‌یابد.
وی با اشاره به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره اهمیت اصناف افزود: اصناف امروز یک بخش نیستند بلکه یک طبقه اجتماعی است.
فاضلی با بیان اینکه بازار و اصناف در همه حال در مسیر ولایت و روحانیت قدم برداشته است، گفت: روحانیت نیز در همه حال با بازاریان و معتمدین بازار ارتباط تنگاتنگ داشته‌اند.
وی افزود: به هیچ‌وجه بازار جدای از روحانیت نبوده و ما هیچ وقت بین این دو مفهوم تضادهایی را احساس نمی‌کردیم، ولی همواره تشکیل جریانات باعث دامن زدن به برخی تضادها و بی‌اعتمادی‌ها شده است.که خوشبختانه موفق نشدند چرا که این دو طبقه هیچ‌گاه از هم جدا نمی‌شوند.
وی با بیان اینکه۶۳۰ هزار بنگاه تولیدی در اصناف داریم که می تواند خدمات خوبی داشته باشد گفت: از ۳۸۰ خوشه اقتصادی کشور حدود ۷۰ درصد مربوط به اصناف است.
وی خطاب به بازاریان و اصناف لرستان گفت: نباید به بی مهریها برخی مدیران توجه کنیم همچنان باید به مردم خدمت کنیم چرا که بعد از خدا ولایت را داریم.اتاق لرستان ۱