اخبار

توقف اخذ عوارض پسماند از واحد های صنفی مرکزلرستان

در اجلاس ماهانه اتاق اصناف لرستان که با حضور مهندس غضنفری معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری لرستان در تاریخ ۲۵/۰۲/۹۶ برگزار شد آقای مهندس غضنفری با اشاره به اینکه وقت و هزینه زیادی از دولت تدبیر و امید صرف جبران مشکلاتی شده است که از گذشته برای بنگاههای اقتصادی کوچک پیش آمده است، عنوان کرد ۴۰۰ سفر مقامات بلند پایه دولتی به استان لرستان در سال گذشته باعث توسعه های زیرساختی از جمله زیر ساخت‌های ریلی و جاده ای شده است که کمک زیادی به پویایی اقتصاد و تولید در استان خواهند کرد.
مهندس غضنفری با اشاره به اعتراض اتاق اصناف مبنی بر مغایر بودن اخذ عوارض جمع آوری پسماند از واحدهای صنفی خرم آباد توسط شهرداری و مشخص نبودن نحوه محاسبه این عوارض گفت :با توجه به بند یک مصوبه جلسه مشترک شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان لرستان که در تاریخ ۲۶/۱۲/۹۵ برگزار شد با تاُکید استاندار محترم لرستان مقرر گردید ضمن توقف اخذ عوارض پسماند از واحدهای صنفی،فرماندار محترم خرم آباد بررسی های لازم را در این خصوص به عمل آورده و گزارش مربوطه را جهت اتخاذ تصمیم به دبیرخانه شورا ارسال نماید.
وی افزود با بازنگری درعوارض پسماند در تدوین بودجه شهرداری که با حضور نماینده اتاق اصناف انجام خواهد شد مشکل اصناف در این زمینه حل خواهد شد.
مهندس آرش راشدی در این جلسه ضمن ارائه آمار میزان اشتغال در حوزه اصناف، تنها راه برون رفت از مشکلات اقتصادی را حمایت و تکیه بر بنگاه های اقتصادی خرد و کوچک دانست.
رییس اتاق اصناف لرستان ، پایین بودن هزینه های ایجاد ،به روز شدن سریع و اشتغال زایی بالا را از خصوصیت بنگاه‌های اقتصادی خرد و کوچک دانست و گفت واحدهای خرد جرئت و جسارت ورود به بازار صادرات را ندارند که این نیازمند سیاست گذاری و ایجاد زیرساختهای مدیریتی استانداری است.
در پایان جلسه نیز آقای راشدی از استاندارمحترم لرستان و آقای مهندس غضنفری بابت پیگیری های انجام شده برای کسبه حادثه‌دیده پاساژ قائم تشکر کرد وطی تماس تلفنی که در جلسه با آقای طاهری رئیس صندوق کارآفرینی امید استان گرفته شد،آقای طاهری گفت: تمام افراد خسارت‌دیده پاساژقائم که شرایط عمومی دریافت تسهیلات مقرر بانک مرکزی را داشته اند ۳۰ نفر بوده که به محض معرفی ضامنین خود تسهیلات را دریافت خواهند کرد.