اخبار

تشدید نظارت بر بازار شب عید

منوچهر اسبکوه رییس اتاق اصناف مرکز لرستان از حضور گسترده مأموران نظارت و بازرسی این اتاق درقالب تیم های بازرسی مشترک با اداره تعزیرات حکومتی،سازمان صنعت معدن و تجارت، بهداشت و استانداری لرستان در بازار خرم آباد خبر داد و گفت: با توجه به نزدیکی عید نوروز و تمایل بیشتر مردم برای خرید اجناس مختلف، طرح ویژه‌ای را در باب نظارت بر فروشگاه‌ها و مراکز تجاری برای برخورد با گران‌فروشی‌های احتمالی آغاز کرده‌ایم که تا ۱۵ فروردین ۹۸ ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به اولویت‌های کالایی طرح یادشده، ادامه داد: نان، لبنیات(شیر، ماست و پنیر)، البسه و پوشاک، کیف و کفش، آجیل و خشکبار، گوشت قرمز، گوشت مرغ، ماهی قند وشکر، روغن نباتی، برنج، خواربار و شیرینی‌جات جزو اولویت‌های کالایی این طرح است. 

رییس اتاق اصناف مرکز لرستان ادامه داد: همچنین در راستای تنظیم بازار و حمایت از حقوق مصرف کننده این اتاق با همکاری دستگاههای مرتبط اقدام به توزیع گوشت و مرغ منجمد و همچنین میوه با قیمت مصوب در واحدهای صنفی سطح شهر نموده است.

آقای اسبکوه کنترل وضعیت بازار، ایجاد فضای مناسب برای تأمین مایحتاج عمومی و رسیدگی سریع و دقیق به شکایات و گزارشات شهروندان و مسافران نوروزی توسط اتاق اصناف مرکز لرستان را از دیگر اهداف اجرای این طرح برشمرد و از بازاریان خواست نسبت به رعایت مفاد قانون نظام صنفی و قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان اهتمام جدی داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: امسال نیز همانند سال‌های گذشته تعدادی از واحد های صنفی از رسته های مختلف مانند نانوایان، تعمیرکاران،قصابان،رستوران داران و …  به عنوان  کشیک در تعطیلات نوروز انتخاب شده، که در این ایام به مسافرین محترم نوروزی و شهروندان خدمات ارائه خواهند داد. که جزئیات آن طی روزهای آتی به اطلاع میرسد. رییس اتاق اصناف مرکز لرستان از مردم خواست در صورت مشاهده هر گونه تخلف صنفی به شماره تلفن ۳۳۲۴۲۵۲۶ مدیریت نظارت و بازرسی اتاق اصناف مرکز لرستان که در تعطیلات نوروز نیز مشغول خدمت رسانی به مردم عزیز هستندتماس گرفته تا با متخلفین برخورد شود.