اخبار

برگزاری سمینار آموزشی استانداردهای بین المللی مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی(SFBB)

این سمینار برای اولین بار توسط اتاق اصناف لرستان روز یکشنبه ۲۸/۰۳/۹۶ و با حضور رستوران داران ، هتل داران ،فست فودها و مراکز تهیه و توزیع غذا برگزار شد.
خانم مشتاقی پور سرممیز شرکتهای استاندارد سازی بین المللی و نویسنده و مترجم کتاب غذای سالمتر، کسب و کار بهتر در این جلسه با اشاره به اهمیت مراکز تهیه و توزیع غذا در سلامت جامعه گفت:
غذا یکی از مهمترین موضوعات قابل بحث انسان بر روی زمین است و در این راه از ابتدا تاکنون بیشتر نگرانیها »رساندن غذا به دست مصرف کننده با کیفیت مناسب و حداکثر رعایت بهداشت بوده است.
به همین خاطر کارخانجات مختلف غذایی شروع به فعالیت نموده، دروس دانشگاهی به صورت خاص تدوین شده و فارغ التحصیلان متخصص در این صنعت پرورش یافته اند.
یکی از وظایف این متخصصین تولید محصولات ایمن میباشد که در واقع یکی از خواسته های بحق مشتریان است. در این راستا و با وجود کارشناسان متعدد شاغل در صنایع غذایی و ممیزیهای سازمانها و ارگانهای دولتی، شرایط بهتر شد و سپس با تدوین و استقرار استانداردهایی مانند HACCP , 22000 ISO
که ویژه زنجیره مواد غذایی است، این صنعت روز به روز از شرایط بهتر و ایمن تر بهرهمند گردید.
اما در سالهای اخیر دنیا با مسأله جدیدی مواجه گردیده که توجه را از کارخانجات به بخش تهیه و عرضه مواد غذایی معطوف کرده است . زیرا مصرف غذا در رستورانها، فست فودها، کافی شاپ ها، کیترینگها، قنادیها و … رشد چشمگیری داشته است و در نتیجه یکی از دغدغه های مردم حصول اطمینان از سالم بودن غذای تهیه شده در خارج از محیط خانه میباشد.
در سال ۲۰۰۶ استاندارد غذایی انگلستان (FSA) اقدام به تدوین استانداردی به نامSFBB که مخفف کلمات
نموده است. Food safer business betterکار بهتر غذای سالمتر، کسب و
این استاندارد شامل اصول محوری زیراست:¬¬
¬¬¬¬Contamination Cross آلودگیهای متقاطع یا
Cleaning نظافت یا
Cooking پخت یا
Chilling خنک کردن یا
Management مدیریت یا
به واقع همانطور که ملاحظه می نمایید در بخشهای اصلی این استاندارد تأکید بر موارد بهداشت و ایمنی مواد غذایی در تمامی مراحل کاری گردیده است . حتی در موارد پخت و خنک کردن مواد غذایی نیز تمامی نکاتی که میبایست رعایت گردد تا کمترین آلودگی یا در حقیقت رشد باکتریها صورت پذیرد، مورد توجه خاص قرار گرفته است. در نهایت در بخش مدیریت جهت کنترل و ایجاد نظم و رهبری سیستم راهکارهای مناسب ارائه شده است .
این استاندارد همانطور که اشاره گردید مخصوص مراکز تهیه و عرضه مواد غذایی شامل کیترینگها، رستورانها، قنادیها، فست فودها و حتی فروشگاههای عرضه مواد پروتئینی و سوپر مارکتها میباشد. در واقع مراکزی که با تهیه و عرضه غذا سر و کار داشته و رعایت نکات بهداشتی در آنها حائز اهمیت است. لذا شما می بینید که امروزه با افزایش و توسعه این مراکز چه حجم بالایی از مصرف غذایی وابسته به این ًمراکز میباشد.
استاندارد SFBB چیست؟
بیشتر استانداردهای بین المللی دارای حجم مستندسازی بالایی هستند که مناسب این مراکز نمیباشد. لذا از ویژ گیهای این استاندارد:
۱- مستند سازی بسیار کم آن است. یعنی تهیه و به جریان انداختن تعداد کمی فرم و جدول که خیلی هم برای بالا بردن راندمان کار و رفع مشکالت متداول این مراکز مؤثر میباشد.
۲- پیاده سازی آن ساده است وبه همین دلیل کلیه پرسنل به طور کامل برنامه ها و اهداف این سیستم را درک کرده و به صورت مشارکتی سیستم را رو به جلو حرکت میدهند.
۳- استقرار آن هزینه بالایی نداشته و چنانچه همکاری و تعامل دو جانبه به خوبی انجام پذیرد در زمان کوتاهی به اخذ گواهینامه منجر میشود.
۴- به طور اختصاصی برای این واحدهای کاری تدوین شده در نتیجه کاملا کاربردی بوده و برطرف کننده مشکالت کاری میباشد.
۵- میدانیم که برای استقرار و اجرای این سیستمها نیاز به یک کارشناس دائم میباشد اما این سیستم چون پیاده سازی ساده ای دارد نیاز به یک کارشناس به طور مداوم ندارد علاوه بر آموزش کلیه پرسنل، با آموزش یک نفر به عنوان راهبر سیستم، میتوان شرایط مناسبی را برای استقرار ایجاد نمود.
۶- آموزشهای کلیه پرسنل این مراکز به صورت خیلی ساده و با اسلاید در زمان کوتاه و مؤثر در محل خود آن سازمان انجام خواهد شد.
SFBB با توجه به شرایط موجود مراکز تهیه و عرضه غذا و ویژگیهای منحصر به فردی که دارد میتواند بسیار راه گشا باشد و باعث ایجاد رقابت سالم و بهبود مستمر گردد.
مهندس آرش راشدی رییس اتاق اصناف لرستان نیز در مصاحبه با خبر نگاران واحد خبر صدا و سیمای مرکز لرستان هدف از برگزاری این سمینار را بالا بردن سطح کیفی مراکز پذیرایی استان عنوان کرد و افزود باتوجه به اینکه لرستان در حال تبدیل شدن از معبر گردشگری به مقصد گردشگری می باشد باید هتل ها و رستورانهای استان با بالا بردن کیفیت پذیرایی خود موجب طولانی ترشدن اقامت گردشگران در استان شوند.
همچنین به شرکت کنندگان در این سمینار یک جلد کتاب غذای سالمتر ، کسب و کار بهتر،تقدیم و به آنها گواهینامه آموزش اعطا می شود.