اخبار

برخورد جدی با مصالح ساختمانی نامرغوب در بازار خرم آباد

رییس اتحادیه صنف مصالح ساختمانی شهرستان خرم آباد از برخورد با مصالح ساختمانی نامرغوب در سطح مصالح فروشی های مرکز استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اتاق اصناف مرکز استان لرستان، محمدابراهیم فراشی با اشاره به وجود برخی مصالح ساختمانی نامرغوب در سطح بازار این شهر افزود: اتحادیه صنف مصالح ساختمانی در بازرسی های دوره ای خود و یا بر اساس گزارش های مردمی با کالاهای بی کیفیت برخورد و در برخی موارد نسبت به جمع آوری آنها اقدام می کند.

وی تصریح کرد: مصالح ساختماانی نامرغوب و غیر استاندارد می تواند در روند ساخت و ساز ساختمانها خلل ایجاد کرده و یا در دراز مدت موجب بروز مشکلاتی برای ساختمانها شود.

وی اضافه کرد: ادارات و نهادهای نظارتی نیز باید در ساخت و تولید مصالح ساختمانی نظارت بیشتر داشته تا اقلام و کالاهای غیر استاندارد و غیر مجاز تولید و روانه بازار نشوند.

فراشی در ادامه با اشاره به چند نرخی بودن قیمت سیمان در سطح این شهرستان اظهار داشت: کارخانجات تولید سیمان با ارائه سیمان های چند نرخی به توزیع کنندگان موجب بر هم زدن قیمت ها و عدم ثبات قیمت در بازار شده اند.

رییس اتحادیه صنف مصالح ساختمانی شهرستان خرم آباد افزود: چند نرخی بودن قیمت سیمان در سطح بازار موجب شده تا مشکلاتی برای مصرف کنندگان به وجود آید که این موضوع تنها با همکاری بین بخشی توسط کارخانجات سیمان و نظارت ادارات ذی ربط میسر می شود.