اخبار

اکران فیلم و رونمایی از کتاب راسته مسجدی ها

فیلم و کتاب راسته مسجدی ها، فرازی از زندگی و نحوه شهادت علیرضا و غلامرضا حیدریان سرابی ،شهدای شاخص اصناف استان لرستان امروز یک شنبه۹۵/۱۲/۲۲ روز تکریم مادران و همسران شهید در سالن نمایش حوزه هنری خرم آباد رو نمایی شدند.
در این مراسم که به میزبانی اتاق اصناف لرستان و با حضور استاندار لرستان، فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل لرستان،رییس کل دادگستری لرستان و برخی دیگر از مقامات ارشد استانی و روسای اتحادیه های صنفی برگزار شد، با اهدای لوح سپاس و تقدیم هدایا از مادر این شهدا و برخی دیگر از عزیزانی که در زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهیدان تلاش نموده اند قدر دانی شد.
آقای راشدی رییس اتاق اصناف لرستان در سخنرانی این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا وقدر دانی از مادران آنها اصناف را به عنوان یکی از قدرتمند ترین بدنه های اقتصادی و اجتماعی ایران دانست و تصریح کرد اصناف با اعزام صدها کاروان کمک های نقدی و غیر نقدی به جبهه های حق علیهه باطل وتقدیم ۶۴ هزار شهید که ۲۵۰۰ نفر از آنان از روسای اتحادیه و مجامع امور صنفی کشور بودند نقش پررنگی در هشت سال جنگ تحمیلی ایفا نموده اند.
وی افزود اصناف و بازاریان امروز نیز با قرار گرفتن در سنگر های اقتصاد مقاومتی و مبارزه با قاچاق کالا برای ایجاد ثبات در بازار همچنان در تلاشند.
آقای راشدی در پایان سخنرانی گفت باید رفتار و منش شهدا به ویژه شهدای شاخص اصناف لرستان علیرضا و غلامرضا حیدریان سرابی این دو اسطوره ایثار و مقاومت را چراغ راهمان گردانیم..