اخبار

انتقاد صاحبان مشاغل شهرک صنوف زاگرس به عملکرد شهرداری خرم آباد

رییس اتحادیه صنف نقاشان و صافکاران اتومبیل خرم آباد به عملکرد دوگانه شهرداری نسبت به برخورد دوگانه با صاحبان مشاغل انتقاد کرد.

به گزارش روابط عمومی اتاق اصناف مرکز استان لرستان، اکبر عادلی در این خصوص گفت: این شهرک در سال ۸۴ با هدف ساماندهی مشاغل و صنوف آلاینده شروع به فعالیت نموده و می بایست همه مشاغل مزاحم و دارای آلایندگی به این منطقه منتقل شوند.

وی تصریح کرد: شهرداری خرم آباد با برخوردی دوگانه بسیاری از صاحبان مشاغل را به این منطقه منتقل نکرده و بسیاری از صنوف و مشاغل در داخل شهر فعالیت دارند.

وی اضافه کرد: این برخورد دوگانه موجب نارضایتی بسیاری از صاحبان مشاغل داخل شهرک صنوف زاگرس شده و خواستار انتقال همه صنوف آلاینده به شهرک های صنوف هستند.

وی با اشاره به وجود حدود ۴۰۰ واحد صنفی این اتحادیه در شهرک صنوف اظهار داشت: حدود ۷۰۰ واحد صنفی در داخل شهر به فعالیت مشغول هستند که این تعداد باعث آلایندگی صوتی و زشت شدن چهره شهر شده اند.

عادلی با اشاره به انتقاد این افراد از عملکرد شهرداری خرم آباد گفت: برخی از فعالان در شهرک صنوف زاگرس به داخل شهر بازگشته که این مهم موجب تعطیلی شهرک و ایجاد ناهنجاری در داخل حیطه شهر می شود.

رییس اتحادیه صنف نقاشان و صافکاران اتومبیل خرم آباد افزود: حضور و فعالیت صنوف آلاینده در داخل شهر موجب بروز مشکلاتی برای شهروندان و ایجاد نارضایتی آنها شده که شهرداری خرم آباد بدون رعایت قوانین و مقررات با این افراد کاری نداشته و نسبت به انتقال این صنوف اقدام نمی کند.

وی اضافه کرد: واحدهای صنفی یاد شده اغلب در خیابانهای پرتردد شهر فعالیت داشته که این موضوع موجب شده تا مسافران و یا عابران در این خیابانها با چهره زشتی از شهر خرم آباد مواجه شوند.

وی تصریح کرد: صنوف و فعالان مشاغل در شهرک صنوف زاگرس با آماده کردن طوماری نسبت به این موضوع انتقاد کرده و خواستار تسریع در تکمیل و بهسازی شهرک صنوف زاگرس و انتقال همه صنوف آلاینده به داخل شهرک شده اند.