گفتگو

انتقاد رییس اتحادیه صنف صافکار و نقاش اتومبیل به صنوف آلاینده داخل شهر خرم آباد

رییس اتحادیه صنف آهنگر، صافکاری و نقاشی اتومبیل خرم آباد به عملکرد صنوف آلاینده و مزاحم داخل شهر انتقاد کرد.
اکبر عادلی در گفتگو با خبرنگار اصناف لرستان گفت: در سال ۸۶ و با ساخت و آماده سازی شهرک صنوف آلاینده، می بایست همه صنوف آلاینده به این شهرک منتقل شوند که متاسفانه به دلیل وجود مشکلات زیرساختی و عدم همکاری مناسب شهرداری، بسیاری از صنوف آلاینده در داخل شهر باقی ماند.
وی اضافه کرد: صنوف آلاینده و برخی از صافکاران و نقاشان اتومبیل به دلیل ایجاد آلودگی صوتی و ترافیکی، موجب بروز مشکلاتی برای شهروندان شده اند که این مهم در راستای دفاع از حقوق شهروندان می بایست مورد پیگیری و اقدام عاجل قرار گیرد.
وی تصریح کرد: بسیاری از فعالان در صنف صافکار و نقاش اتومبیل به دلیل آماده saشدن شهرک صنوف و همچنین در راستای احترام به حقوق شهروندان در شهرک صنوف مستقر شده و به دلیل عدم همکاری شهرداری برخی از این صنوف مزاحم و آلاینده همچنان در داخل و حاشیه شهر خرم آباد مشغول فعالیت بوده و موجب بروز مشکلات صوتی و ترافیکی می شوند.
وی با اشاره به وجود ۲۵۰ باب مغازه فعال در شهرک صنوف اظهار داشت: در حال حاضر بیش از ۳۰۰ پروانه فعالیت در این اتحادیه صادر و مشغول به فعالیت هستند.
وی خاطر نشان کرد: شرایط خوبی در شهرک صنوف آلاینده برای این افراد مهیا شده که با دریافت تسهیلات و تخفیفات ویژه و همچنین صدور پروانه کسب برای این افراد، آمادگی انتقال صنوف آلاینده به شهرک صنوف وجود دارد.
وی اظهار امیدواری کرد تا با تلاش های این اتحادیه و همکاری بیشتر شهرداری خرم آباد، صنوف آلاینده از داخل شهر به شهرک صنوف منتقل شوند تا بسیاری از مشکلات ترافیکی و آلودگی های صوتی در داخل شهر کاسته شود.
عادلی در ادامه با اشاره به تماس های مکرر شهروندان در خصوص صنوف آلاینده داخل شهر گفت: بسیاری از شهروندان خواستار انتقال صنوف آلاینده به خارج از شهر بوده و روزانه افراد زیادی با این اتحادیه در خصوص انتقال صنوف مزاحم به خارج از شهر تماس می گیرند که این مهم مستلزم همکاری دوطرفه شهرداری و این اتحادیه است.
وی در پایان خاطر نشان کرد هر گونه انتقاد، شکایت و یا پیشنهاد توسط شهروندان مورد استقبال این اتحادیه قرار می گیرد و این اتحادیه از طریق شماره تماس ۳۳۳۳۵۰۹۲ آمادگی دریافت نظرات همشهریان را دارد.
وی ضمن تقدیر از فعالان این حوزه مستقر در شهرک صنوف اظهار داشت: با مذاکرات انجام شده به دنبال ایجاد بهبود شرایط برای فعالین در شهرک صنوف هستیم تا این افراد نسبت به کارگاههای داخل شهر از وضعیت مطلوبتری بهره مند شوند.