اخبار

اطلاعیه اداره نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت فرماندهی انتظامی استان لرستان در خصوص رعایت برخی بایدها و نبایدها در آستانه ماه مبارک رمضان

بایدها:

۱-تمامی صنوف رستوران، چایخانه، پیتزا و ساندویچ‌فروشی، آب‌میوه‌گیری، کافه و… نسبت به تعطیلی کامل واحد صنفی از اذان صبح تا اذان مغرب اقدام نمایند.

۲-تعدادی از مراکز پذیرایی درون و برون‌شهری که حسب ضرورت در طول روز فعالیت خواهند نمود پس از درخواست و موافقت از سوی متصدیان امر فعالیت خواهند نمود.

۳- موارد بند ۲ (صنوف دارای مجوز فعالیت در ماه مبارک رمضان) حتماً بایستی پوشش لازم را داشته و استتار نمای خارجی را ایجاد نمایند.

۴ -رعایت ضوابط انتظامی از سوی صنوف از قبیل حفظ حرمت ماه مبارک رمضان، تعطیلی صنوف اغذیه‌فروشی و… الزامی است.

۵- سینماها در ماه مبارک رمضان به‌جز شب‌های قدر از افطار تا سحر با رعایت ضوابط می‌توانند فعالیت نمایند.

۶ – در ایام ماه مبارک رمضان طرح‌های کنترلی و نظارتی بر صنوف تشدید خواهد یافت و با متخلفین بدون تسامح و تساهل برخورد خواهد شد

نبایدها:

۱-هرگونه تظاهر به روزه‌خواری و حرمت‌شکنی در انظار و اماکن عمومی مستوجب مجازات قانونی مطابق ماده ۶۳۸ قانون مجازات اسلامی می‌باشد.

۲- با هرگونه سرو غذا و یا ارائه قلیان و… در واحدهای صنفی در ماه مبارک رمضان برابر قوانین و مقررات برخورد و متخلفین به مقام قضایی معرفی خواهند شد.

۳- بد پوششی و بدحجابی از منظر اسلام گناه است لذا با هرگونه بد پوششی و بدحجابی در صنوف برخورد و مجرمین به مقام قضایی معرفی و برابر ماده ۶۳۸ قانون مجازات اسلامی با آن‌ها برخورد خواهد شد.

اطلاعیه اداره نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت فرماندهی انتظامی استان لرستان در خصوص رعایت برخی بایدها و نبایدها در آستانه ماه مبارک رمضان