اخبار

اصناف موظف به اعلام موجودی انبار خود هستند.

رییس اتاق اصناف مرکز لرستان در اجلاس ماهیانه با روسای اتحادیه های صنفی که در هفته جاری برگزار شد گفت: طبق قانون هر واحد صنفی موظف است موجودی اقلام انبار خود را به مسئولان مربوطه اعلام کند، همچنین طبق برنامه ریزی های انجام گرفته بصورت مستمر از انبارها بازرسی بعمل می آید.
آقای منوچهر اسبکوه از تشدید نظارت و بازرسی و برخورد با محتکران و متخلفان خبر داد و گفت : در این مدت بازرسان اتاق اصناف مرکز لرستان به صورت مستمر بر عملکرد واحدهای صنفی نظارت داشته و با کسانی که از عرضه کالا خودداری کنند و یا محصولات را به بهانه نوسانات ارز احتکار کنند، به شدت برخورد می‌شود.
وی اینگونه تخلفات را اجحاف در حق مصرف‌کننده دانست و خاطرنشان کرد: اینکه یک واحد صنفی کالای خود را به بهانه افزایش نرخ ارز، گران‌تر از قیمت واقعی به فروش برساند، ویا با تعطیلی غیر موجه واحد خود از فروش کالا خودداری کند، حقوق مصرف‌کننده را نادیده گرفته و باید با اینگونه متخلفان برخورد شود.
آقای منوچهر اسبکوه رییس اتاق اصناف مرکز لرستان در پایان جلسه ضمن قدر دانی از کسبه و بازاریان مرکز لرستان از واحدهای صنفی خواست جهت جلوگیری از ایجاد مشکل و جریمه بی مورد برای آنها با حرکت در چهار چوب قانون از التهاب بازار جلوگیر کنند.