اخبار

اصل نفع اقتصاد مقاومتی برای بازار و فعالان کسب و کار است

رییس اتاق اصناف مرکز استان لرستان گفت: اصل نفع اقتصاد مقاومتی به بازار و فعالین کسب و کار برمی گردد.

به گزارش روابط عمومی اتاق اصناف مرکز استان لرستان، آرش راشدی در همایش بزرگداشت روز بسیج اصناف و بازاریان که به مناسبت سالروز شهادت مهدی عراقی که در خرم آباد برگزار شد، افزود: امسال برای اولین بار اتاق اصناف لرستان به کمک دولت آمد و در سالی که از طرف رهبر معظم انقلاب به نام سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نامگذاری شده پنج طرح اقتصادی مقاومتی را ارائه کرده ایم.
وی تصریح کرد: بازارچه سوغات و صنایع دستی استان لرستان به عنوان یکی از طرح های اقتصاد مقاومتی تا شش ماه دیگر به بهره برداری می رسد و به متقاضیان فعالیت در این بازار نیزتسهیلات پرداخت می شود.
راشدی با بیان اینکه آموزش های متنوعی از قبیل آموزش بازاریابی، آموزش قوانین صنفی، آموزش قوانین تامین اجتماعی و دیگر آموزش ها توسط اتاق اصناف استان به بازاریان ارائه می شود، اضافه کرد: طرح شناسایی و ساماندهی واحدهای صنفی فاقد پروانه در راستای تنظیم بازار در سطح استان در حال اجراست و انتظار اریم که بازاریان با بازرسان این طرح همکاری لازم را داشته باشند.
وی افزود: با توجه به نزذیک شدن به زمان بازگشایی مدارس در صورت همکاری واحدهای صنفی و هماهنگی با اتحادیه ها برای فروش فوق العاده از برگزاری نمایشگاه پاییزه عرضه کالای جلوگیری می کنیم.

معاون تعلیم و تربیت سپاه پاسداران حضرت ابوالفضل (ع) لرستان نیز گفت: انقلاب اسلامی در حال بستر سازی برای ظهور امام زمان (عج) است.

 حجت الاسلام مصطفی مهدوی افزود: امروز ایران کشور تصمیم گیرنده در خاورمیانه ایران است و تا کشورمان موضوعی را نخواهد انفاق نمی افتد.

وی با بیان اینکه گرایش به اسلام در قلب اروپا ۲۸درصد است و به گفته خود غربی ها تنها مکتبی که سیر صعودی داشته اسلام بوده و دیگر مکاتب سیر نزولی داشته اند اظهار کرد: هر کاری که در جهت بستر سازی برای ظهور امام زمان(عج) باشد ارزش دارد در غیر این صورت فاقد ارزش است.
معاون تعلیم و تربیت سپاه پاسداران حضرت ابوالفضل (ع) لرستان با بیان اینکه قیام امام حسین (ع) بزرگترین حرکتی است که در راستای بستر سازی ظهور امام زمان (عج) موثر بوده است، گفت: کارکرد پیاده روی اربعین نیز بستر سازی برای ظهور امام زمان (عج) است در واقع تا زمانی که از امام حسین (ع) شناخت پیدا نکنیم زمینه برای ظهور فراهم نمی شود.
مهدوی بستر سازی برای ظهور امام زمان (ع) را رسالت مشترک روحانیت و بازاریان دانست و افزود: برای ظهور امام زمان (عج) باید دو دغدغه داشته باشیم اول چه کنیم که بستر برای ظهور فراهم شود و دیگر اینکه موانع ظهور را برطرف کنیم و در این مسیر هر کسی در هر قشری می تواند اثر گذار باشد.
وی با بیان اینکه باید هم از بعد فردی و هم ازبعد اجتماعی و تاریخی در راستای بسترسازی برای ظهور امام زمان (عج) اثرگذار باشیم، اظهار کرد: بازاریان به عنوان یک شغل به کار خود نگاه نکنند چرا که این قشر در عرصه اجتماعی باید در راستای بستر سازی برای ظهور موثر باشد درغیر اینصورت دچار خسران می شود.
معاون تعلیم و تربیت سپاه پاسداران حضرت ابوالفضل (ع) لرستان بازاریان را به پرداخت خمس و اهتمام در اقامه نماز توصیه کرد و گفت: همه باید نسبت به آرمان های امام زمان (عج) شناخت داشته باشیم تا بتوانیم در راستای شکل گیری جامعه مهدوی گام برداریم.
مهدوی اضافه کرد: نماز وسیله ارتباط انسان با خداوند است بنابراین این فریضه الهی تنها مختص به روحانیت نیست.
وی اضافه کرد: در حالی که در غرب معنویت رو به افزایش است نباید اجازه هیم در کشورمان که صادر کننده معنویت به دنیا است معنویت کمرنگ شود.
معاون تعلیم و تربیت سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان گفت: اگر رزق و روزی حلال نباشد معنویت هم معنا ندارد. در واقع اگر بازار حلال و حرام را نشناسد جامعه به حرام دچار می شود.
مهدوی اضافه کرد: رزق حلال موجب تربیت فرزند صالح می شود و از طرفی اگر حجاب و غیرت کنار می رود به خاطر رزق حرام است.
در پایان این همایش شش نفر از بسیجیان اصناف، فعال فقه بازار و خانواده معظم شهید غلامرضا حیدریان شهید شاخص اصناف استان لرستان در سال ۹۵ مورد تجلیل قرار گرفتند.