اخبار

استاندار لرستان خواستار بالا بردن فرهنگ کار و تلاش در استان شد

استاندار لرستان خواستار بالا بردن فرهنگ کار و تلاش و افزایش ساعات کار اصناف در استان شد.
به گزارش روابط عمومی اتاق اصناف مرکز استان لرستان مهندس هوشنگ بازوند روز پنجشنبه در جریان دیدار هیات رییسه اتاق اصناف مرکز استان لرستان در خرم آباد گفت: باید با بالا بردن فرهنگ کار و تلاش و پررنگ کردن مسائل اقتصادی و همچنین افزایش ساعات کار در بازار و اصناف موجب رشد و توسعه اقتصادی استان شویم.
وی افزود: با افزایش ساعات کار در صبح و غروب می توان فرهنگ کار و تلاش را بازار مرکز استان توسعه داد و این مهم می تواند موجب رشد و توسعه فرهنگ کار شود.
وی تصریح کرد: باید با خودباوری و تلاش در راستای فرهنگ سازی کار در راستای توسعه اقتصادی اقدام کنیم و این مهم نیازمند کار عملی و اقدامات گسترده در راستای این موضوع است.
وی اضافه کرد: توقع افزایش ساعات کار می تواند به اقتصاد ما کمک کند و فرهنگ سازی این موضوع نیازمند اقتصادی و بالا بردن معدل ساعت کارکرد بازار خرم آباد می شود.
وی در ادامه با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای رفع مشکلات بیکاری در لرستان اظهار داشت: برای رفع مشکلات بیکاری استان می بایست همکاری بین بخشی وجود داشته باشد و در این راستا با همکاری همه دستگاهها و نهادهای استان نرخ بیکاری استان از رده نخست جدا شده و استان در حال ایجاد زمینه های اشتغالزایی و توسعه است.
وی خاطر نشان کرد: برای رسیدن استان به میانه های جدول بیکاری در کشور می بایست سالانه چهار هزار میلیارد در دوره پنج ساله هزینه شود که این میزان سرمایه گذاری می بایست با حضور و فعالیت بخش خصوصی و حمایت های بخش دولتی صورت پذیرد.
استاندار لرستان افزود: برای حضور بخش خصوصی نیز می بایست موانع پیش رو را کنار گذاشته تا سرمایه گذاران با آسودگی و آرامش بیشتری برای سرمایه گذاری در استان حاضر شوند.
بازوند در بخش دیگری از سخنان خود بیکاری را عامل اصلی ناهنجاری و ناامنی دانست و گفت: بیکار بودن جامعه موجب بروز ناهنجاری های اجتماعی شده و این مهم نیز موجب ناامنی و بی ثباتی در جامعه می شود.
وی تصریح کرد: ناامنی نیز موجب فرار سرمایه گذاران می شود و باید با ایجاد امید و رفع موانع سرمایه گذاری زمینه ایجاد زیرساختهای سرمایه گذاری و حضور سرمایه گذاران در استان را فراهم کرد.
وی اضافه کرد: باید سیاسی کاری را کنار گذاشته و برای حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی و توسعه اقتصادی استان از همه پتانسیل های موجود استفاده کرد.
در ادامه این دیدار رییس اتاق اصناف مرکز استان لرستان نیز از طرح ها و برنامه های این اتاق برای رونق اقتصادی بازار و اصناف در آینده نزدیک خبر داد و گفت: اتاق اصناف مرکز استان لرستان نیز برای توسعه فرهنگ کار و تلاش در استان آمادگی کامل دارد.
آرش راشدی افزود: اتاق اصناف مرکز استان طرح های خوبی را برای حضور فعال بخش خصوصی در مرکز استان داشته و آمادگی دارد تا در این راستا ضمن همکاری با سرمایه گذاران در راستای رشد و توسعه استان اقدام کند.
وی تصریح کرد: با هدفمند کردن بازار و اصناف استان و برند سازی در مرکز استان می توان بازار لرستان را به عنوان یک قطب تجاری و خرید دائمی به منطقه معرفی کرد و در این راستا ایجاد بازارهای متمرکز نظیر بازار مبل و بازار کامپیوتر می تواند موجب رشد و توسعه اقتصادی بازار شود.
وی اضافه کرد: شهرک های صنفی مرکز استان نیز می توانند موجب توسعه بازار مرکز استان و همچنین نظارت بیشتر بر قیمت ها شود که در این راستا نیز شهرک های صنفی مرکز استان با ساماندهی های انجام شده اقدامات موثری را در ساماندهی صنوف مختلف انجام داده است.
وی در ادامه با اشاره به برنامه های فرهنگی بازار و اصناف در مرکز استان لرستان نیز اظهار داشت: برگزاری همایش تجلیل از پیرغلامان اباعبداله الحسین (ع)، برگزاری دومین همایش شهدای اصناف و بازار لرستان و برپایی ایستگاههای صلواتی پذیرایی از زائران اربعین حسینی از دیگر برنامه های کوتاه مدت اتاق اصناف مرکز استان لرستان است.

جهت دیدن عکسهای بیشتر اینجا کلیک کنید

۱۱۱۱۱۱۱