اخبار

استاندار: اصناف لرستان فرصت خوبی برای ایجاد اشتغال دارند

a2 a1استاندار لرستان گفت: اصناف و بازار لرستان می تواند زمینه ساز ایجاد اشتغال های جدید در استان باشد.
به گزارش روابط عمومی اتاق اصناف مرکز استان لرستان، هوشنگ بازوند عصر پنج شنبه در جریان دیدار با رییس اتاق اصناف ایران در محل استانداری لرستان در خرم آباد افزود: بازار و اصناف در حال حاضر به عنوان ظرفیت خوبی برای ایجاد اشتغال در جامعه محسوب می شوند و با برنامه ریزی دقیق می توان از این ظرفیت برای ایجاد مشاغل جدید بهره مند شد.
وی تصریح کرد: با کار کارشناسی و اقدام به موقع می توان بیش از ۵۰۰۰ فرصت شغلی جدید در بازار و اصناف لرستان ایجاد کرد.
وی اضافه کرد: بازار به عنوان قلب تپنده اقتصاد در ایران از جایگاه بالایی برخوردار است و اتاق اصناف ایران نیز می تواند با حمایت بازار و اصناف نقش مهمی در رونق اقتصادی کشور ایفا کند.
در ادامه این دیدار رییس اتاق اصناف ایران نیز گفت: سالانه بیش از دو میلیون تحصیل کرده جدید وارد بازار می شوند که با برنامه ریزی و استفاده از ظرفیت های موجود می توان بخش قابل توجهی از این افراد را مشغول به کار کرد.
علی فاضلی افزود: با برنامه ریزی دقیق می توان در راستای استفاده از ظرفیت بنگاههای کوچک و زودبازده برای ایجاد اشتغال در جامعه بهره مند شد که این مهم نیازمند حمایت مدیران استانی است.
وی در ادامه ضمن تقدیر از زحمات استاندار لرستان در خصوص تعامل با بازار و اصناف استان و اتاق اصناف لرستان اظهار داشت: زحمات استاندار لرستان موجب شده تا بازار به عنوان بخش خصوصی و اداره کل صنعت، معدن و تجارت به عنوان بخش دولتی تعامل خوبی داشته باشند.
رییس اتاق اصناف استان لرستان نیز گفت: با برنامه ریزی های انجام شده به دنبال بومی سازی طرح های بارار و اصناف در مرکز لرستان هستیم تا با بهره مندی از ظرفیت های موجود بتوانیم زمینه ایجاد رونق اقتصادی در بازار را فراهم کنیم.
آرش راشدی افزود: استان لرستان سرشار از استعدادهای گردشگری، سوغات و جاذبه های توریستی است که با بومی سازی طرح ها می توانیم موجب ایجاد مشاغل و توسعه اقتصادی در استان شویم.