اخبار

از پیشکسوتان عکاسی خرم آباد تجلیل شد

به همت اتحادیه صنف عکاسان و فیلمبردان شهرستان خرم آباد و همکاری اتاق اصناف مرکز استان لرستان از پیشکسوتان عکاسی خرم آباد تجلیل شد.
به گزارش روابط عمومی اتاق اصناف مرکز استان لرستان در این آیین که یکشنبه شب در تالار سیب خرم آباد برگزار شد، از ۲۷ عکاس پیشکسوت شهرستان خرم آباد با اهدای تندیس یادبود تجلیل شد.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان در این آیین با اشاره به هنر عکاسی گفت: هنر عکاسی از جمله هنرهایی است که نیاز به زبان گویا نداشته و می تواند گویای واقعیت های پنهان جامعه باشد.
حجت الاسلام دکتر حمیدرضا حنان افزود: هنر عکاسی و فیلمبرداری می تواند در خدمت پیشرفت دیگر هنر ها باشد و با خلق یک عکس ماندگار، می توان یک هنرمند و یا اثر هنری را در جامعه ترویج داد.
وی اضافه کرد: هنر شاخصه های زیادی دارد اما هنر ماندگار می تواند در اختیار ارتقای هنر، هنرمند، دین و جامعه باشد.
وی تصریح کرد: بایستی با تربیت نیروی انسانی کارآزموده و توانمند در راستای رشد و توسعه جامعه و دور شدن از تنبلی و کسالت تلاش کرد .
وی تجلیل از هنرمندان را از جمله راههای انتقال هنر از نسل های گذشته به نسل کنونی دانست و اظهار داشت: در کنار تجلیل از عزیزان پیشکسوت می توان در راستای تکریم این عزیزان، دانش و داشته های معنوی آنان را به نسل جدید منتقل کرد.
رییس اتاق اصناف مرکز استان لرستان نیز گفت: عکاسان در میان هنرمندان جامعه از جایگاه خوبی برخوردار هستند و باید با تجلیل از پیشکسوتان در همه اصناف، قدردان زحمات آنان باشیم.
آرش راشدی تصریح کرد: عکاسان نیز به عنوان بخشی از جامعه اصناف لرستان از جمله با سابقه ترین کسبه و بازاریان استان لرستان محسوب می شوند که نقش تنگاتنگی با جامعه و خانواده های ایرانی دارند.
وی در ادامه با اشاره به اقدامات موثر اتحادیه ها و اصناف در مرکز استان لرستان اظهار داشت: با اقداماتی که در سالهای گذشته در راستای حمایت از اصناف در استان انجام شده، در حال حاضر همه اصناف و اتحادیه ها از انسجام علمی و عملی برخوردار هستند که می توان به راحتی به مشکلات همه اصناف رسیدگی کرد.
وی افزودک با اقدامات انجام شده در اتاق اصناف مرکز استان لرستان نیز در راستای ارائه خدمات بیمه ای و همچنین ارائه خدمات و آموزش های مختلف، اقدامات گسترده ای انجام شده و یا در آینده نزدیک این خدمات به اصناف مرکز استان لرستان ارائه می شود.
رییس اداره نظارت بر اماکن عمومی فرماندهی انتظامی استان لرستان نیز گفت: عکاسان و فیلمبردان به عنوان بخش فعال از جامعه اصناف، ارتباط تنگاتنگی با خانواده ها دارند و به عنوان امین مردم و خانواده ها محسوب می شوند.
سرهنگ گودرز نژاد افزود: با تلاش های انجام شده اعتماد مردم به اتحادیه عکاسان و فیلمبردان افزایش یافته و امیدواریم با اقدامات مثبت همه فعالان این اتحادیه شاهد ارتباط بیشتر و مناسب مردم با این اتحادیه باشیم.
وی اضافه کرد: تجلیل از پیشکسوتان این عرصه در حقیقت تجلیل از اعتمادی است که مردم به این افراد داشته اند و باید تلاش کرد تا این تجلیل در دیگر حوزه های اصناف نیز محقق شود.
در ابتدای این آیین رییس اتحادیه صنف عکاسان و فیلمبرداران شهرستان خرم آباد با اشاره به پیشینه تاریخی و سابقه هنر عکاسی در خرم آباد گفت: هنر عکاسی در زمان قاجار وارد ایران شد و اولین دوران عکس و عکس برداری در خرم آباد نیز به دوران پهلوی اول و ورود ارتش به خرم آباد مربوط می شود.
گله دار افزود: عکاسان و هنرمندان فراوانی در این عرصه در شهر خرم آباد تلاش کرده اند که در حال حاضر ۱۴۰ عضو فعال در این اتحادیه ساماندهی شده و فعالیت دارند .
وی صنف اتحادیه عکاسان را از جمله فعالترین اتحادیه های مرکز استان عنوان کرد و اظهار داشت: اعتماد مردم به این صنف، نشان دهنده پاکدستی، صداقت و همچنین اعتماد دو طرفه میان مردم و عکاسان است.
در پایان این آیین از ۲۷ عکاس پیشکسوت شهر خرم آباد تجلیل شد.a1 a3 a2

Wear five once story! This for acne greasy generic viagra to I about LOVE for cheap. I and enjoy -.