اخبار

ادامه نابسامانی ها در شهرک صنوف زاگرس

سال۱۳۸۱ با هدف انتقال صنوف مزاحم شهری به خارج شهر که باعث آلودگی صوتی و ایجاد مزاحمت برای شهروندان و بروز سد معبر در پیاده روها می شدند، شرکت پیروز پرور بعنوان مجری ساخت ۱۰۰۰ مغازه تحت عنوان شهرک صنوف آلاینده زاگرس در خرم آباد کار احداث این شهرک را آغازکرد.
اما اکنون پس از گذشت ۱۶ سال این شهرک فاقد هرگونه زیر ساخت لازم است و به نظر می رسد انتقال صنوف به این شهرک کاری اشتباه بوده است.
آقای اکبر عادلی رییس اتحادیه صافکاران خرم آباد در گفتگو با روابط عمومی اتاق اصناف مرکز لرستان از نداشتن سند قطعی مالکیت واحدهای شهرک صنوف زاگرس خبرداد و گفت:
نداشتن سند قطعی مالکیت و کمبود امکانات اولیه از مهمترین دغدغه های صنوف این شهرک می باشد، مغازه ها به صورت نیمه آماده بدون هیچ گونه امکاناتی از قبیل کنتور آب، گاز، برق وخط تلفن و فقط به صورت یک چارچوب آهنی و با ارائه فقط یک مبایعه نامه در اختیار مالک قرار گرفتند و متاسفانه شاهد آن بودیم که مالک اصلی شهرک برخی از واحد ها را به ۱۰ نفر فروخته و مشکلات زیادی را بوجود آورده است همچنین به دلیل نداشتن سند قطعی هر چند وقت یکبار با پلمپ شدن مغازه ها مواجه هستیم.
عادلی افزود: شهرداری خرم آباد با برخوردی دوگانه بسیاری از صاحبان مشاغل را به این منطقه منتقل نکرده، درخیابان شریعتی خرم آباد یک سری از صافکارهای غیر بومی بدون هیچگونه مجوز وحتی برخورد از سوی مسئولین استان فعالیت می کنند و این در حالی است که نیروهای بومی به شهرکی دورافتاده و بدون کمترین امکانات رها شده اند که سبب شده استقبال مشتری ازشهرک کاهش پیدا کند و میزان درآمد به کمتر از نصف برسد؛ این امرخود انگیزه ای برای بازگشت به سطح شهر است.
وی در ادامه گفت: در شهرک صنوف هیچ فکری برای جمع آوری آب های سطحی نشده و فاقد هر گونه جدول کشی است که باعث بوجود آمدن چاله و دست انداز شده همچنین در این شهرک هیچ گونه خدمات رفاهی از قبیل فضای سبز، سرویس بهداشتی و نمازخانه وجود ندارد که متاسفانه اغلب مراجعه کننده ها به شهرک از آمدن پشیمان می شوند و همچنین به دلیل نبود سیستم امنیتی و نیروی نگهبانی بارها با دزدی از مغازه ها مواجهه شده ایم وهمین مورد باعث شده که مشتری اطمینان لازم را در خصوص نگه داشتن ماشین در شهرک نداشته باشد.
رییس اتحادیه صافکاران خرم آباد افزود: شهرداری هیچ گونه خدماتی به ما ارائه نمی دهد حتی سطل زباله ها را هم خود کارکنان شهرک به بیرون منتقل می کنند با این وجود هر چند وقت یکبار برای دریافت عوارض به شهرک مراجعه کرده و چنانچه با اعتراض روبرو شود حکم تخلیه را صادر می کند.
عادلی در پایان عنوان کرد: سال ۸۵ تعداد ۱۴۲ واحد که خارج از استانداردهای فنی و مهندسی بودند به خریداران تحویل داده شد که ۷۳ واحد از آن‌ها را شهرداری بابت بدهی شرکت مذکور تصرف و همان موقع اسناد آن را صادر کرد و اکنون طی یک اقدام واحدهای اعضای این صنف که صافکار و نقاش هستند را انتقال نمی‌دهد.
مابقی ۶۹ واحد که مربوط به آن شرکت هستند به اشخاص حقیقی و حقوقی واگذارشده است و از طرفی با اسناد آن‌ها از بانک ملی مقداری تسهیلات دریافت کرده‌اند که آن تسهیلات نیز به‌ جای اینکه صرف تکمیل فاز دو این شهرک شود صرف خرید تیم فوتبال شده است.
در حال حاضر شرکت زاگرس خرم‌آباد چهار صاحب و دو متولی دارد که در این میان دو سرمایه‌گذار هرکدام به‌ نوعی زمین‌های این شهرک را واگذار می‌کنند و این در حالی است که بانک ملی مالک این غرفه‌ها است که با این‌ وجود هر کدام از این غرفه‌ها به چندین نفر به فروش رسیده است.
ازمسئولان تقاضا می‌شود که مالکیت حقیقی یا حقوقی این شهرک را مشخص کنند و البته در این زمینه شهرداری می‌تواند متولی رفع این مشکل شود.

ادامه نابسامانی ها در شهرک صنوف زاگرس