اخبار

نماینده مردم خرم آباد: بازار و اصناف قلب تپنده اقتصاد کشور هستند

نماینده مردم خرم آباد، دوره و چگنی در مجلس شورای اسلامی گفت: بازار و اصناف به عنوان قلب تپنده اقتصاد کشور و نبض اقتصادی محسوب می شوند.

به گزارش روابط عمومی اتاق اصناف مرکز استان لرستان، محمدرضا ملکشاهی راد در اجلاس ماهانه اتاق اصناف مرکز لرستان و در جمع روسای اتحادیه صنفی افزود: بازاریان و اصناف به عنوان ظرفیت بالایی در راستای توسعه اقتصاد در کشور دارند و با اعتماد به قشر جوان و تجربه کهن خود می توانند موجب رونق و توسعه اقتصادی شوند.

وی تصریح کرد: اساسی ترین طبقات اجتماعی در بازار فعالیت دارند و با تلاش بی وقفه خود همه نیازهای شهروندان را فراهم می کنند.

وی اضافه کرد: بازار و اصناف باید با تععامل و همکاری بین بخشی و با بهره گیری از توان نمایندگان خود در مجلس شورای اسلامی می توانند در راستای قانون گذاری و حمایت از واحدهای صنفی اقدام کنند.

وی در ادامه با اشاره به توان بازاریان و اصناف در راستای ایجاد اشتغال در جامعه اظهار داشت: بهره مندی از توان و ظرفیت مشاغل خانگی، توسعه بنگاههای کوچک و زودبازده و استفاده از زیرساختهای تجاری بازار و اصناف می تواند در توسعه اشتغال و کارآفرینی موثر باشد.

نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی افزود:  روسای اتحادیه صنوف باید با شناسایی مشکلات و موانع پیش رو ، با همکاری نمایندگان مجلس شورای اسلامی و با رایزنی قانونی از سوی استانداری، فرمانداری، شهرداری و بانک های استان به رفع مشکلات و موانع بپردازند.

ملکشاهی راد گفت: اتاق اصناف مرکز استان نیز به عنوان پایگاه و خواستگاه مردمی بازاریان و اصناف باید با رصد کردن مشکلات برای رفع موانع بازاریان و اصناف اقدام کند که در این راستا اتاق اصناف مرکز استان توانسته است گام های مهم و اساسی را در همه زمینه ها بردارد.