اخبار

اجلاس ماهیانه اتاق اصناف مرکز استان لرستان

پنج طرح اقتصاد مقاومتی در حوزه بازار و اصناف مرکز لرستان وجود دارد
رییس اتاق اصناف مرکز استان لرستان گفت: در راستای اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی، پنج طرح زمینه اجرایی گرفته که با حضور بازاریان و اصناف انجام می شوند.
به گزارش روابط عمومی اتاق اصناف مرکز استان لرستان، آرش راشدی یکشنبه شب در اجلاس ماهیانه اتاق اصناف مرکز استان لرستان در خرم آباد افزود: با اجرای این طرح ها، بازاریان و اصناف نیز می توانند در راستای اقتصاد مقاومتی و ارائه خدمات و محصولات بومی استان به مشتریان داخلی و خارجی اقدام کنند.
وی تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی به عنوان یکی از راهکارهای برون رفت از بحران های اقتصاد است که با تدبیر رهبر فرزانه انقلاب اسلامی امسال به عنوان سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل نامگذاری شده و همه اتحادیه های صنوف می بایست در این راستا اقدام کنند.
وی در ادامه با اشاره به اقدامات یکساله اتاق اصناف مرکز استان لرستان نیز اظهار داشت: با اقدامات انجام شده در سال گذشته ۱۰۵ هزار و ۶۸۶ مورد بازرسی از واحدهای صنفی استان انجام شده است.
وی با اشاره به تشکیل سه هزار و ۹۹۸ مورد پرونده در راستای این بازرسی ها اظهار داشت: در مدت یاد شده دو هزار و ۱۴۹ مورد شکایات مردمی ثبت شده است.
وی تصریح کرد: ارزش ریالی پرونده های بررسی شده معادل هشت میلیارد و ۸۶۸ میلیون و ۵۵۳ هزار ریال بوده که بر اساس آمار ثبت شده چهار میلیارد و ۹۰ میلیون و ۶۲۵ هزار ریال از این میزان مربوط به پرونده های شهرستان خرم آباد بوده است.
وی اضافه کرد: در مدت یاد شده ۲۳ هزار و ۴۸۷ هزار مورد بازرسی از واحدهای صنفی خرم آباد نیز انجام شده که یک هزار و ۵۷۴ مورد پرونده تشکیل و ۷۶۰ مورد شکایت مردمی انجام شده است.
راشدی افزود: ستاد اجراییات اتاق اصناف مرکز استان لرستان از اول تیر ماه سال ۹۴ تا اول تیر ماه امسال یک هزار و ۲۰۰ واحد مورد اخطار برای واحدهای صنفی متخلف صادر کرده است.
رییس اتاق اصناف مرکز استان لرستان در ادامه با اشاره به پلمپ ۸۲۰ واحد صنفی در مدت یاد شده اظهار داشت: تعداد واحدهای تحت اقدام در این مدت ۵۰۰ واحد بوده که تعداد ۱۸۰ واحد به صورت غیر قانونی فک پلمپ کرده اند.
وی افزود: در مدت یاد شده ۱۴۰ واحد صنفی فاقد پروانه اقدام به جمع آوری نموده و همچنین واحد اجراییات نیز ۳۸۰ مورد تذکر به واحدهای صنفی متخلف داده است.
وی ساماندهی واحدهای صنفی را از جمله اقدامات در دست اجرا در اتاق اصناف مرکز لرستان عنوان کرد و افزود: با تکمیل این طرح بسیاری از مشکلات صنوف در راستای ساماندهی و شناسایی رفع می شود.
معاونت توسعه بازرگانی و تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان نیز گفت: در حال حاضر بازار و اصناف با مشکلاتی مواجه هستند که که با فعالیت های بازرسی در حوزه بازار می توان این مشکلات را شناسایی و برای رفع این چالش ها اقدام کرد.
منصوری افزود: امیدواریم با حمایت ها و اقدامات اتاق اصناف مرکز استان لرستان مشکلات و خلاء موجود رفع شود.