اخبار

ابلاغ ۱۰ هزار اظهار نامه مالیاتی لرستان تا پایان مهر ماه

مدیر کل امور مالیاتی استان لرستان گفت: بیش از ۱۰ هزار اظهار نامه مالیاتی تکمیل شده از پرونده بند “ج” قطعی و پذیرفته شده و تا پایان مهر مهر ماه به مودیان ابلاغ می گردد.
به گزارش روابط عمومی اتاق اصناف مرکز استان لرستان؛ محمدی در جریان دیدار با هیات رییسه اتاق اصناف مرکز استان لرستان در محل اتاق اصناف خرم آباد افزود: ۴۰ هزار اظهار نامه مالیاتی بندهای “الف، ب و ج” توسط مودیان تکمیل شده که از این تعداد ۱۰ هزار پرونده مربوط به بند “ج” قطعی، پذیرفته شده و برگ قطعی صادر و تا پایان مهر ماه جاری اابلاغ می گردد.
وی تصریح کرد: مودیان مالیاتی با تکمیل به موقع فرم های اظهار نامه در استان توانسته است همکاری خوبی با امور مالیاتی داشته باشند و امور مالیاتی نیز با راهنمایی و آموزش هایی به موقع مودیان را تکمیل فرم ها یاری رسانده است.
وی تصریح کرد: معافیت های مالیاتی و حمایت های فراوانی برای مودیان وجود دارد که با آموزش صحیح و مشاوره به موقع مودیان می توانند از این فرصت استفاده کنند.
وی اضافه کرد: امور مالیاتی استان لرستان آمادگی ارائه مشاوره در خصوص قوانین و مقررات مالیاتی را دارد و در این راستا مودیان می توانند با مراجعه به سایت ارزش اففزوده و یا دفاتر امور مایاتی استان از مشاوره و راهنمایی های مالیاتی بهره مند شوند.
محمدی در ابتدای این دیدار ضمن تبریک به هیات مدیره جدید اتاق اصناف مرکز استان لرستان گفت: اصناف و بازاریان بخش مهمی از مودیان را برای امور مالیات تشکیل داده اند.
وی اظهار امیدواری کرد تا با برنامه های هیات رییسه اتاق اصناف، مودیان و اصناف بتوانند از تخفیف و معافیت های مالیاتی بهره مند شوند.
در ادامه این دیدار رییس اتاق اصناف مرکز استان لرستان نیز گفت: اصناف و بازار به عنوان قلب تپنده اقتصاد و نبض اقتصاد محسوب می شوند که با حمایت از این قشر از جامعه می توان ثبات را به اقتصاد وارد کرد.
آرش راشدی افزود: درصد بالایی از اشتغال جامعه در بازار و اصناف نهفته شده و با برنامه ریزی دقیق می توان زمینه ایجاد بیش از پنج هزار شغل جدید را در بازار ایجاد کرد.
وی همکاری بین بخشی میان فنی و حرفه ای، اداره تعاون و کار، امور مالیاتی و تامین اجتماعی را مهمترین راهکار برای ایجاد زمینه های اشتغال در بازار و اصناف دانست و اظهار داشت: با همکاری بین بخشی و استفاده از پتانسیل های موجود می توان زمینه ایجاد اشتغال جدید را در اصناف ایجاد کرد. DSCN5800