اخبار

آمادگی شهرداری خرم آباد برای تعامل با اصناف و بازاریان

شهردار خرم آباد از آمادگی شهرداری این شهر برای تعامل و همکاری با اصناف و بازاریان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اتاق اصناف مرکز استان لرستان، یحیی عیدی بیرانوند در چهاردهمین اجلاس ماهیانه اتاق اصناف مرکز استان لرستان و در جمع روسای اتحادیه صنف خرم آباد افزود: شهرداری خرم آباد برای رونق اقتصادی بازاریان و بهبود وضعیت اقتصادی اصناف آمادگی خود را اعلام داشته است.
وی تصریح کرد: امیدواریم با آماده سازی زیرساخت ها و ساخت هتل های در دست ساخت در شهر خرم آباد، زمینه ورود گردشگران و سرمایه گذاران در خرم آباد بیش از پیش مهیا شود تا در این راستا وضعیت بازار و اصناف خرم آباد نیز بهبود یابد.
وی اضافه کرد: شهر خرم آباد از پیشینه و سابقه تاریخی و فرهنگی خوبی برخوردار است و داشته های فرهنگی خرم آباد می تواند موجب حضور گردشگران و سرمایه گذاران در این شهر شود.
وی در ادامه با اشاره به اهمیت تعامل و همفکری در سیستم مدیریتی اظهار داشت: با تعامل و همفکری بیشتر میان مدیریت شهرداری و اتاق اصناف مرکز لرستان می توان زمینه رشد و توسعه اقتصادی و ایجاد تفاهم نامه های فی مابین را ایجاد کرد.
عیدی بیرانوند افزود: شهرداری خرم آباد با کمبود بودجه مواجه است و از مجموع بودجه ۱۰۷ میلیارد تومانی سالانه این شهرداری ۷۶ میلیارد تومان در راستای پرداخت حقوق واریز می شود.
شهردار خرم آباد گفت: طرح های مشارکتی این شهرداری می تواند زمینه رشد و توسعه اقتصادی خرم آباد را فراهم کند بطوریکه طرح برج های دوقلو در خرم آباد در زمان بهره برداری می تواند موجب رشد و توسعه اقتصادی در شهر و شهرداری خرم آباد شود.
وی اضافه کرد: بر اساس پیش بینی انجام شده کل عوارض اصناف خرم آباد در بودجه سالانه شهرداری خرم آباد ۵۵۰ میلیون تومان خواهد شد و این در حالی است که سالانه مبلغی بالغ بر ۶۰۰ میلیون تومان برای جمع آوری و مقابله با سد معبر و دست فروشان هزینه می شود.
رییس اتاق اصناف مرکز استان لرستان نیز از جمع آوری و انتقال صنوف آلاینده به شهرک صنوف خبر داد و گفت: امیدواریم با خروج صنوف آلاینده و مزاجم به شهرک صنوف بتوانیم گامهای مساعدی را در راستای همکاری با شهرداری و اجرای حقوق شهروندی داشته باشیم.
آرش راشدی افزود: فرصت خوبی برای صنوف در حال انتقال در شهرک صنوف ایجاد شده که با ایجاد تخفیفات و کاهش عوارض، صنوف آلاینده داخل شهر می توانند در شهرک صنوف فعالیت خود را آغاز کنند.
وی تصریح کرد: اتاق اصناف مرکز استان لرستان نیز آمادگی همکاری و مساعدت با شهرداری خرم آباد را داشته و امیدواریم با همکاری بیشتر میان شهرداری و اصناف مرکز استان لرستان، زمینه رشد و بهبود مبلمان شهری و اقتصادی اصناف فراهم شود.DSCN4846 DSCN4839